banner53

Çinli ICBC Bankası: İstanbul Tower’ı Satın Almadık!

Yeşil Holding'in sahibi olduğu Zincirlikuyu'daki İstanbul Tower 205'in Çinli ICBC’nin satın aldığı yönündeki haberlere yalanlama geldi.

Çinli ICBC Bankası: İstanbul Tower’ı Satın Almadık!

Sözcü'de yer alan habere göre, Turgut İlaç’ın sahibi olduğu Levent’teki Fako İlaç Fabrikası’nın arazisi üzerine inşa edilen 220 metre yüksekliğindeki İstanbul Tower 205 adlı projenin satışına yalanlama geldi.

KAP'A AÇIKLAMA YAPILMIŞTI

Önceki gün Yeşil Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirimde bulunmuştu.

Yeşil Holding KAP’a yaptığı açıklamada, “ICBC Bankası, ICBC Turkey Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin, İstanbul Tower 205'i 594 milyon dolar (550 milyon dolar + KDV) bedel ile alım teklifinin Zincir Yapı'ya tebliğ edilmiş olduğunu ve Arsa Sahibi ile Zincir Yapı'nın da bu teklifi kabul ettiğini yatırımcılarımıza ve kamuoyuna saygıyla sunarız” ifadelerine yer vermişti.

Bu açıklama üzerine basın yayın organları projenin satışını okurlarına duyurdu. Ancak dün akşam ICBC Turkey tarafından yapılan açıklamada, Yeşil Holding'in “teklifi kabul ettik” duyurusu yalanlandı.

BANKA YALANLADI

Bankadan KAP'a gönderilen bildirimde, “07 Kasım 2019 ve 8 Kasım 2019 tarihlerinde bazı internet siteleri ve basın-yayın organlarında çıkan “ICBC Bank İstanbul Tower’ı satın aldı” şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 15:24

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER