banner53

Çimsa Yılın İlk Yarısında İhracat Rekoru Kırdı

Sabancı Holding iştiraki Çimsa, 6 aylık net satışlarını 972 milyon lira, net karını ise 38 milyon lira olarak açıkladı.

Çimsa Yılın İlk Yarısında İhracat Rekoru Kırdı

Karlı ve sürdürülebilir büyüme hedefiyle, çimento ve yapı malzemeleri sektörüne öncülük etmeye devam eden Çimsa, yılın ilk yarısında 972 milyon liralık net satış gerçekleştirirken net karını ise 38 milyon liraya ulaştırdı.

Çimsa, tüm dünyayı etkisi aldına alan salgına rağmen 2020 yılının ilk yarısında gerçekleştirdiği 540 milyon liralık ihracat cirosu ile Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam etti.

Çimsa'nın piyasalardaki risk ve fırsatları yakın takip etme ve güçlü planlama yönetimi sayesinde yılın ilk yarısında başarılı bir performans sergilediklerini belirten Çimsa CEO'su Ülkü Özcan sözlerine şöyle devam etti:

"Çimsa olarak yılın ilk yarısında, geçen yılın aynı dönemine göre net satışlarımızı yüzde yüzde 20 artırarak 972 milyon liraya çıkarırken aynı dönemde net kârımızı da yüzde yüzde 63 artarak 23 milyon liradan 38 milyon lira seviyelerine taşıdık.

Çimento ihracatımız da geçen senenin aynı dönemine göre yüzde yüzde 25 arttı. Bu sonuçlar bize gösterdi ki şirketimiz tüm hedefleriyle örtüşen mali ve operasyonel bir başarıya imza attı" dedi.

Özcan, salgın süresince tüm önlemleri alarak tüm fabrikalarda üretim faaliyetlerini sürdürdüklerini, pazar odaklı yaklaşımları ve geniş dağıtım ağı ile de tüm müşterilerinin ürün ve hizmet ihtiyaçlarını eksiksiz ve zamanında karşılamaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER