banner53

Yaz Yaklaştıkça Yüzme Havuzu Yapımına İlgi Artıyor

Türkiye'nin en büyük online hizmet platformu Armut.com, koronavirüs salgını sonrasında yüzme havuzu yapımı taleplerini inceledi. Yaz aylarının başlamasıyla kullanıcıların, yüzme havuzu yapımına yöneldiği görülüyor.

Yaz Yaklaştıkça Yüzme Havuzu Yapımına İlgi Artıyor

Armut.com verilerine göre, yüzme havuzu yapımı talepleri Mayıs ayının ilk 28 gününde, bir önceki döneme göre yüzde 204 yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Geçen yılın aynı dönemindeki verilere göre ise bu yıl havuz yapımı taleplerindeki artış yüzde 723'ü buluyor.

İstanbullular Havuz Yaptırıyor

Koronavirüs önlemleri kapsamında kamuya açık havuzlardan vazgeçen kullanıcılar, en çok (yüzde 23) 30 metreküplük havuz yaptırmayı tercih ediyor.

Bunu yüzde 22 ile 50 metreküplük ve yüzde 15 ile 80 metreküplük havuzlar izliyor. Yüzme havuzu yapımına gelen taleplerde en fazla talep İstanbul'dan gelirken, İzmir ve Ankara takip eden iller arasında yer alıyor.

Seramik yüzey ve ışıklandırma isteklerinin de yoğun olarak görüldüğü yüzme havuzu yapımı hizmetinin yanı sıra taleplerin yüzde 90'ında makine dairesi ve hafriyat dahil hizmet talepleri dikkat çekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER