Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği Paneli ATO’da Yapıldı

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Ankara teşkilatı, 02 Ekim Çarşamba günü “Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği, Yetki Belgesi ve MYK Süreci” panelini Ankara Ticaret Odasında gerçekleştirdi.

Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği Paneli ATO’da Yapıldı

Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği çerçevesinde gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren meslektaşları bilgilendirme amacı ile bu paneli düzenlediklerini belirten TÜGEM Ankara İl Başkanı Kerem Kaya “Yönetmelikteki beklenen revizeler ve yetki belgesi alınması süreci hakkında bugün çok yoğun katılımlı toplantımızı gerçekleştirdik. Özellikle bizlere bu paneli yapma imkanı sağlayan Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran başta olmak üzere tüm Yönetim kurulu ve komitelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. 

TÜGEM kurucu başkanı Hakan Akdoğan da yönetmeliğe ilişkin yaptığı sunumun ardından “TÜGEM Ankara teşkilatımız ile mesleğine değer katan, gelişim ve eğitim odaklı vizyoner girişimcileri Ankara’da da bir araya getirmiş olacağız. Derneğimiz sektörümüze, eğitim, teknoloji, hukuk ve sinerjik işbirliği olanakları ile katma değer sağlamak misyonu ile hareket ediyor” dedi.

Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Gelişimi ve Yönetimi Bölümü Dekanı Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş ise “Gayrimenkul sektöründe menkulleşme ve piyasaların derinleşmesi çok önemli. Bunu da profesyonel danışmanlar yapabilecek. Müşteriler aldıkları hizmette en çok güvene ihtiyaç duyuyorlar, bunun için de beyan kontrol sistemlerine ihtiyaç duyuyoruz” dedi. 

Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Daire Başkanı Soner Kaya’da panelin son bölümünde emlak danışmanlarının yönetmeliğe ilişkin sorularını cevapladı. 500’e yakın profesyonel emlak danışmanın katıldığı panelde ayrıca konuşmacılara plaket verildi. 
 

YORUM EKLE