'Reform Paketi Sektörümüzü Pozitif Etkileyecek'

KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı ekonomik reform paketi memnuniyetle karşıladığını açıkladı.

'Reform Paketi Sektörümüzü Pozitif Etkileyecek'

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas" Gayrimenkul sektörü olarak Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Berat Albayrak’ın açıkladığı reform paketini memnuniyetle karşıladık. Reel sektöre ve finans piyasalarına yönelik pek çok yenilik getiren paketin Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

KARARLAR SEKTÖRÜMÜZE POZİTİF ETKİ EDECEKTİR

Elmas "Reform paketiyle açıklanan sermaye enjeksiyonu kamu bankalarıyla birlikte tüm sektörleri ve sektörümüzü pozitif etkileyecektir." açıklamasını yaptı.

Altan Elmas sözlerine şöyle sürdürdü, "Sektörde kredilerin bir kısmının kurulacak olan gayrimenkul fonu hissesi ile takas edilmesi sektörü rahatlatacak ve kredilerin fona konulmayan kısımlarının ödenebilirliğini daha da artıracaktır." 

GAYRİMENKUL FONU

"Böylelikle gayrimenkul fonu hem bankalar hem de sektör firmalarının yararına bir enstrüman olacaktır. Aynı zamanda sermaye piyasalarımızın gelişimine de fayda verecektir. Bankalar isterse bu fon hisselerini piyasada satarak nakde dönebilecektir. 

Sonuç olarak sektör yeni paket ve önlemlerin etkisiyle daha sağlıklı bir yapıya kavuşacak. Ertelenen talep morallerin düzelmesiyle yeniden harekete geçecek. Zamanlama olarak da bahar ve yaz mevsimleri, sektörümüz açısından yeniden canlanma dönemidir. Bunun reform paketiyle desteklenmesi umut verici oldu." 
 

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 04:53
YORUM EKLE