Homeoffice Çalışanlara Konfor Alanı Şart

Çalışma odaları, geçmişten gelen bir mekan tasarımı öğesi olarak evlerde yıllar geçtikçe artan kişisel ihtiyaçlara cevap verecek yeterli alan olmaması nedeniyle standart odalara yerini kaptırmıştı. Ancak günümüzde evde çalışma düzenine geçilmesi ile birlikte çalışma odalarının önemi tekrar hatırlandı.

Homeoffice Çalışanlara Konfor Alanı Şart

Kişiye özel yaşam alanları tasarlayan ATİA homeoffice çalışanları için çalışma odalarının önemini anlattı.

Tasarladıkları ve uygulama yaptıkları alanlarda çalışma odalarının öneminin tekrar hatırlandığını belirten ATİA kurucusu Haluk İder, " Homeoffice dizaynları konusunda hızlı çözümler bulmamız ve kullanıcılarımız ile buluşturmamız gerektiğini düşünüyoruz.

Çok hızlı bir süreçten geçiyoruz. Homeoffice ile çalışma düzenini devam ettiren firmaların artışı ile evde çalışanların konforlu çözüm ortakları aradığını geçtiğimiz süreçte gözlemleme imkanımız oldu.

Çalışma odalarını yeni dünya düzenine göre tasarlarken kullanıcıların ihtiyaç duyabilecekleri tüm ergonomiyi düşünerek tasarımlarımızı şekillendiriyoruz" dedi.

Önümüzdeki süreçte çalışma düzenlerinde yaşanabilecek tüm güncellemelere ayak uyduracak seviyede çalışmalar gerçekleştirdiklerinin altını çizen Haluk İder, "Bu süreç çalışma hayatının belli düzeyde uzaktan yönetilmesi gerektiği anda yapılabileceğini herkese gösterdi.

Çalışma odalarına olan ihtiyacın önemi özellikle uzaktan yapılan toplantılar ile gün yüzüne çıktı. Evlerde mevcut kullanımlarda ilk etapta çalışma odası olarak tasarlansa da giyinme odası ya da çamaşır odalarına çevrilen çalışma odalarına talepler artmaya devam ediyor.

Kullanıcıların isteklerini dinlerken çalıştıkları sektörden mesai kavramlarına kadar tüm detayları inceleyerek tasarımları oluşturmaya çalışıyoruz.

Gününün büyük bir kısmını çalışma odasında geçirenler için konforlu yaşam alanları sağlamak motivasyonlarını arttırmak için en önemli önceliğimiz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER