banner53

Düşen Faizler ile Gayrimenkul Sektörü Toparlandı! 2020 Hedefi 1 Milyon Konut Satışı

Türk ekonomisinin lokomotif söktörlerinden gayrimenkul, salgın sürecini ilk atlatan sektörlerden oldu. Bankaların uyguladığı cazip alım kampanyaları tüketicilerin ertelediği alımları canlandırırken, yeni yatırımlar da devrede.

Düşen Faizler ile Gayrimenkul Sektörü Toparlandı! 2020 Hedefi 1 Milyon Konut Satışı

Sektörde hareketlenmenin başladığını ve yıl sonunda 1 milyonlu rakamların yakalanacağını belirten Maritza İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emir Sarıgül, “Faizlerin düşmesi ile birlikte insanların alım gücünde yaşanan yükselme, sektörümüze olumlu katkı sağlıyor.

Karamsarlığı bir kenara bırakmamız gerekiyor. Türkiye her noktada iyiye gidiyor. Bunu gayrimenkul satışlarından yaşanan gelişmelerden anlamak mümkün. Pandemi sonrası inşaat sektöründe yeni bir rüzgar yakalanacak. Sektörün ekonomiye sağladığı katkının artacağı ve yatırımların hızlanacağı bir döneme giriyoruz.” açıklamasını yaptı.

REKOR 2021’DE KIRILACAK

2017 yılında 1,3 milyonun üzerinde bir satış rakamı yakalandığından bahseden Sarıgül, “Bilindiği üzere, 2018 yılında ekonomik olarak zor bir süreç yaşadık. Satışlarda bununda doğru orantılı olarak ciddi anlamda düşüş gösterdi.

2019 yılında ise bir toparlanma sürecine girildi. Yılın yine 1 milyonlu rakamalar üzerinde kapanacağını tahmin ediyoruz Ancak asıl ivme 2020 ve sonrasında yakalanacak. 2017 yılında yaşanan rekorun, 2021 yılında kırılacağını öngörüyoruz” dedi.

CİDDİ İLGİ GÖRÜYORUZ

Maritza İnşaat’ın yatay mimarı üzerine kurgulanan; lüks, konforlu ve insanların hayatına dokunan işlere imza attığından bahseden Emir Sarıgül “Yüksek katlı binalar inşa etmedik. Projelerimizin tamamı; 4-5 katlı ve 10 ile 20 blok arası arasında değişen büyüklüklere sahip oldu. Maritza Evleri Kavacık, Maritza Konakları İstinye, Maritza Ataşehir Residence, Maritza Loft Sarıyer ile 4 farklı butik projeyi hayata geçirdik.

Şimdi yeniden Beykoz’a geri döndük ve Maritza Vadi Evleri Projemizin temelini attık ve inşaatı başlattık” dedi. Bu projenin 20 blok ve 230 daireden oluştuğunu ifade eden Sarıgül “Beykoz’un gözbebeği olan Çubuklu Vadisi’nde yer alan projemize büyük ilgi oldu. 2 ay önce ön talep toplamaya başladık ve projenin yüzde 20’sine yakınını sattık diyebiliriz. Henüz lansman yapmadan gerçekleştirdiğimiz bu performans, bizim adımıza ciddi bir başarı anlamına geliyor” şeklinde konuştu. 

YAŞAYAN BİR PROJE OLACAK

Maritza Vadi Evleri projesinde hafriyat işlerinin sürdüğünü anlatan Emir Sarıgül “Projemizde bu yılın temmuz ayı gibi satışa başlayacağız. Metrekare fiyatları ortalama 12 bin lira ile 15 bin lira arasında olacak. İstanbul’un incisi olan Beykoz’da 1’inci sınıf bir projeye imza atıyoruz.

Kullandığımız ürünlerin kalitesi, sosyal alanlarımız, site yönetimi ve lokasyonu projemizi bölgedeki rakiplerinden büyük farkla ayrıştırıyor. Projemiz, devlet hastanesine 1.5 dakika, özel hastaneye 2.5 dakika mesafede yer alıyor.

Sahile 2 dakika, en yakın kolej ve okula 4 dakika mesafede bulunuyor. Sosyal alanları ile fark yaratan projemizde 5.5 kilometre yürüyüş alanı yer alıyor. Ayrıca ev sahipleri için organik tarım yapabilecekleri ‘hobi bahçeleri’ yaptık.  İnsanlar burada, aileleri ile bu keyfi yaşayabilecekler” dedi.

YATIRIM YAPAN KAYBETMİYOR

Müşterilerinin ayrıcalıklı olduğundan bahseden Emir Sarıgül “Biz bütün müşterilerimizin doğum günlerini biliriz. Bu özel günlerinde kendilerini kutlarız. İşin ticari boyutundan ziyade bir aile gibi yaşarız. Projelerimizden ev alanlara düzenli olarak projenin ne durumda olduğunu her ay ‘PDF’ şeklinde mail atarız.

Müşterilerimiz bu bilgilendirme maillerinde son durum hakkında bilgi alabilirler.  Ayrıca 3 ayda bir, müşterilerimizi çağırarak daireleri kendimiz gezdiririz.  Bugüne kadar Maritza ailesinden ev alıp da memnun olmayan yok desek yalan olmaz. Ayrıca 1’e 1 prim yapan dairelerimiz hem yaşamak hem de yatırım yapmak isteyenler için büyük bir fırsat sunuyor” açıklamasında bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2020, 05:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER