banner53

Artan Maliyetler Konut Projelerini Zora Soktu

Salgın döneminde durma noktasına gelen ve kan kaybeden gayrimenkul sektöründe, yükselen döviz kuru ile birlikte yeni projeler talep, maliyet engeline takıldı.

Artan Maliyetler Konut Projelerini Zora Soktu

Artan maliyetlerin yeni projeleri etkilediğini söyleyen Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, “Talep ancak mevcut stokları karşılamaya yettiği için sektör beklemede. Dolayısıyla kısa sürede yeni proje çıkmaz. Ancak bölge bazlı ihtiyaç doğrultusunda projeler çıkar.

Biz projemize başladığımızda ilk demiri 3.000 liraya aldık, şimdi 4.200 lira. 2 ay içinde artan fiyat bu. Türkiye'de dövize endeksli inşaat maliyetleri ile bu işin ucunu sonunu sınırlandırmak zor gibi görünüyor. Ama biz taahhüt ettiğimizin arkasındayız” diye konuştu.

BEKLENTİLERİ DEĞİŞTİRDİ

Sektördeki gelişmeleri ve yeni yatırım projelerini bir basın toplantısı ile açıklayan Akbalık, pandeminin insanların konuttan beklentilerini tamamen değiştirdiğini belirtti.

Bu anlayışla Özak Göktürk projesine başladıklarını aktaran Akbalık, 22 dönüm üzerine 157 konuttan oluşan Özak Göktürk projesinin lansmana özel metrekare fiyatlarının 18 bin liradan, daire fiyatlarının ise 2 milyon 240 bin liradan başladığını açıkladı.

Akbalık bu projede sadece kârlılığa değil, şekillenecek yaşam biçimine de odaklanacaklarına işaret ederek, “Direlerimizin satışı konusunda seçici davranacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER