Sur Yapı Antalya En İyi Kentsel Dönüşüm Projesi Seçildi!

Türkiye’nin en prestijli gayrimenkul platformu olarak kabul edilen Sign of the City Awards töreninde Sur Yapı’nın Antalya Projesi, devam eden kentsel dönüşüm projelerinde ‘En İyi Kentsel Dönüşüm’ projesi seçildi.  

Sur Yapı Antalya En İyi Kentsel Dönüşüm Projesi Seçildi!

Ödüle ilişkin açıklama yapan Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas,“Antalya projemiz, gerek kentsel dönüşüm modeliyle gerekse akıllı şehir fonksiyonlarıyla tüm dünyaya örnek teşkil ediyor ve Türkiye’nin İstanbul’dan sonra marka değeri en yüksek kenti Antalya’nın değerine değer katıyor. Dünyanın dört köşesinden dikkatleri üzerine çekiyor. Projemiz, satış sürecinde aldığı talep ve kentsel dönüşüm sürecindeki uygulanan model anlamında uluslararası bilinirliğe sahip referans bir proje oldu. İnşa sürecinden bu zamana kadar aldığı ödüller de bunu doğruluyor. Türkiye’nin en önemli gayrimenkul platformu olan Sign of the City ödülleri töreninde ‘En İyi Kentsel Dönüşüm’ ödülüne layık görülmemiz bizim için çok anlamlı. Demek ki yaptığımız iş, attığımız adımlar doğru” dedi.

Elmas şöyle devam etti;

“Bildiğiniz gibi Türkiye ekonomisinin içinden geçtiği tüm güçlüklere rağmen bahane üretmedik çözüm ürettik. Antalya’da 70 bin kişinin yaşayacağı geleceğin akıllı şehrini inşa etmeye devam ettik. Türkiye’nin hemen hemen tüm illerinden ve yurt dışında da 27 farklı ülkeden yüzlerce yerli ve yabancının yatırım yaptığı projemizin 100’ün üzerinde başvurunun yapıldığı böylesine önemli bir yarışmadan ödül alması bizleri son derece mutlu etti. Bunu yabancı ülkelere satışlarımızda da görüyoruz. İnşa ettiğimiz mega şehir, bugüne kadar Amerika, Kore, Rusya, Almanya, Azerbaycan, Norveç, İngiltere, İran, Katar, Ürdün, Libya, Kuveyt, Mısır, Filistin gibi 29 farklı yabancı ülke vatandaşı ve Almanya, Hollanda, Fransa, İsveç, Belçika, Danimarka, Kanada, Yunanistan, Avusturalya, Portekiz gibi 27 farklı ülkede yaşayan Türk vatandaşları projemizden alım gerçekleştirdi. Start verdiğimiz günden bu yana birçok yerli ve yabancı üniversite, birçok kurum ve kuruluş projemizi gelip yerinde inceledi.”

ANTALYA PROJESİ’NDE TESLİMLER BAŞLIYOR

Projede aynı anda yaklaşık 8 bin konutun inşaatının sürdüğünü belirten Elmas, ilk etapta bulunan 6 bin 417 dairenin çok yakında teslim edilmeye başlanacağını söyleyerek, “Yaklaşık 20 bin kişinin yaşayacağı Park etabında sona gelindi. Aralık ayı sonunda 93 blokluk ilk etabın teslimlerine başlayacağız.  Bu etabın bazı bloklarında artık son çalışmalar yapılıyor; doğramalar takılıyor, iç mobilya - ankastreleri takılıyor” diye konuştu.

YORUM EKLE