Şehrin İçinde Deniz Manzaralı Projeler 

Kartal, İstanbul’un son dönemde hem iş hem de konut merkezi haline gelmiş durumda. Önemli markaların konut projeleri ve büyük firmaların genel merkezlerinin bulunduğu Kartal, İstanbul geneline kıyasla son dönemde konut satışında daha iyi bir grafik çiziyor. 

Şehrin İçinde Deniz Manzaralı Projeler 

Dünya’nın en büyük adliye saraylarından biri olan Anadolu Adliye Sarayı’nın Kartal’da olması, yapımı devam eden Finans Merkezi’ne kolay ulaşım sağlanan bir noktada olması, Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakınlığı oturum ve yatırım amaçlı ev almak isteyenler için belirleyici özellikler. 

Fiyatların İstanbul geneline bakıldığında da biraz daha uygun olması ve deprem riski düşük semtlerden biri olması da bu özelliklerin arasında. Bu sebeple pek çok markalı konut projesi bu bölgede inşa ediliyor. 

Kartal’da konut projelerinin yoğunlukta olduğu bölgeler arasında Minibüs Yolu ve Sahil Yolu arasındaki bölge yani sahil bölgesi. Bu bölgedeki projelerin tamamının eşsiz deniz ve adalar manzarası bulunuyor. Hem ulaşım hem de manzara açısından avantajlı olan bu projelerden bazılarını sizler için derledik. 

DKY SAHİL

DKY İnşaat tarafından inşa edilen projeye Nisan 2017’de başlandı. Projenin teslim tarihi ise 2019 sonu olarak lanse edildi. Projenin inşaatının %70’i tamamlanmış durumda. 

DKY Sahil 2 bloktan oluşuyor ve toplamda 138 adet daire bulunuyor. Projede 2+1’den 4+1’e kadar daire seçenekleri mevcut ve daireler 10 farklı tipte tasarlanmış. Farklı planlara sahip daireler sayesinde size en uygun daire tipini seçebiliyorsunuz. Daire içerisindeki özellikler arasında; 2.80 metre tavan yüksekliği ve ebeveyn banyosu bulunuyor.   

Projenin avantajlarından biri manzarası biri de ulaşım avantajları. Sahil Yolu’nun hemen yanı başında bulunan projenin manzarasını kapatacak bir engel yok. Bu sayede çok şık deniz ve adalar manzarasına sahip. Ulaşım açısından baktığımız zaman; proje Sahil Yolu’na çok yakın olduğu için bu yola ulaşım birkaç dakika sürüyor. D-100 Karayolu’na ise aynı şekilde 5 dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz. 

Toplu taşıma araçları bakımından da zengin bir gölge olan Kartal’da metro ve Marmaray seçeneği mevcut. DKY Sahil projesi Marmaray Atalar durağına ve Kartal metro durağına yakın bir proje. Çevresindeki ulaşım avantajlarının yanı sıra projeye yakın pek çok okul bulunuyor. İlkokul, orta okul ve liselerin projenin 2 kilometre çevresinde bulunması çocuklu aileler için önemli bir özellik. 

Yeni konut projelerinde en çok dikkat edilen ayrıntılardan bir tanesi sosyal alanları. Projeler sosyal alanlarının kapasitesiyle birbirleriyle yarışır vaziyette. DKY Sahil de bu yarışa katılmış ve projenin sosyal alanlarının içerisinde; tam donanımlı fitness salonu, açık ve kapalı yüzme havuzu, çocuk oyun alanı, kafe, restoran ve geniş peyzaj alanına yer vermiş. 

DKY Sahil projesinin farklı ödeme seçenekleri bulunuyor ve dairelerin metrekare birim fiyatı 8.567 TL’den başlıyor. 

LA MARIN KARTAL

Üçay ve Sercan İnşaat ortaklığı ile hayata geçirilen projenin inşaatına Şubat 2017’de başlandı, teslimler ise Şubat 2019 tarihi itibari ile başladı. 

2 bloktan oluşan La Marin Kartal’da toplamda 198 adet daire bulunuyor. Projede 1+1’den 4+1’e kadar farklı daire seçenekleri mevcut. La Marin Kartal’da da dairelerin farklı metrekare seçenekleri var. Bu projede de ihtiyacınıza uygun büyüklükte daire seçebiliyorsunuz. Daire içerisindeki özellikler arasında; 2.90 metre tavan yüksekliği ve ebeveyn banyosu bulunuyor. 

La Marin Kartal projesi Kordonboyu’nda Üsküdar Caddesi üzerinde konumlanıyor. Aynı şekilde bu projenin de deniz manzarası bulunuyor ve sahildeki ulaşım avantajlarına yakın ancak La Marin Kartal DKY Sahil projesi kadar Sahil Yolu’na yakın değil. Projenin önünde binaların bulunması; net deniz manzarasının belli bir kattan sonra görünmesine neden oluyor. Ulaşım avantajları ise; bulunduğu bölge itibari ile Sahil Yolu’na birkaç dakikada ulaşım, D-100 Karayolu’na ise 5 dakikada ulaşım sağlanması. 

DKY Sahil projesi ile aynı bölgede bulunan La Marin Kartal, Atalar Marmaray durağına, Kartal Metro durağına ve İDO Kartal İskelesine yakın bir konumda bulunuyor. İki projenin de çevresinde bulunan okullara yakınlığı aynı. 

Peyzaj alanlarına ekstra önem veren projede, profesyoneller tarafından farklı yaş gruplarına uygun tasarlanmış çocuk oyun alanları bulunuyor. Geniş peyzaj alanlarına sahip proje bu alanların ışıklandırmasında güneş enerjisi ve sulamasında ise Gri Su sistemi kullanarak çevreye duyarlı bir proje olma özelliği taşıyor. Bu özellikler aidat fiyatlarında indirim yapılmasını da sağlıyor. Sosyal alanların arasında kapalı spor kompleksi, açık ve kapalı yüzme havuzlarının yanı sıra açık hava sineması ve site sakinlerinin misafirleri ile vakit geçirebileceği Hall Garden bulunuyor. Projenin bir de kendine ait AVM’si mevcut. 

Bu özelliklere bakıldığı zaman La Marin Kartal projesi daha sosyal bir proje diyebiliriz. Tüm bu özelliklere sahip La Marin Kartal’da dairelerin metrekare birim fiyatları ise 4.902 TL’den başlıyor. 

Hem konum hem de mimari açıdan aynı özelliklere sahip bu iki projeyi birbirinden ayıran en önemli özellik fiyatları. La Marin Kartal projesinin fiyatları DKY Sahil’e göre biraz daha uygun. Manzara açısından ise DKY Sahil çok daha şanslı. Sosyal alanlar açısından değerlendirdiğimiz zaman ise La Marin Kartal projesinin sosyal alanlarının daha zengin olduğunu görüyoruz. 

Sizler için birbirine benzer 2 projeyi karşılaştırdık. Tüm bu özellikler göz önüne alındığında karar tabi ki size kalmış durumda. Kartal bölgesinde yaşamak istiyor ve özellikle markalı konut projelerinden ev almak istiyorsanız projelerinin tüm bu özelliklerini dikkatli incelemenizde fayda var. 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 12:32

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER