Ondörtüç Pendik'te Metro için Geri Sayım Başladı

İnsay Yapı’nın Pendik’te inşa ettiği ‘Ondörtüç Pendik’ projesine yürüme mesafesinde olan Pendik-Tavşantepe Metrosu’nun açılışı için geri sayım başladı.

Ondörtüç Pendik'te Metro için Geri Sayım Başladı

Metronun 2022 yılının ilk yarısında yolcu taşımaya başlamasını beklediklerini söyleyen İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, “Metro durağı projemize yaklaşık 800 metre mesafede. Açıldığında hem bölge sakinlere büyük ulaşım kolaylığı sağlayacak, hem de bölgenin ve projemizin değerini artıracak” dedi.

Doğayla iç içe bir yaşam sunan, İstanbul’un en çok değerlenen bölgelerinden Pendik’te inşa ettiği ‘Ondörtüç Pendik’ projesinde sakinlerine hızlı ve güvenli ulaşım kolaylığıyla da ayrı bir konfor sunuyor.

Şehrin karmaşasından uzak doğayla iç içe bir yaşam vaat eden proje, açılışına sayılı günler kalan Pendik - Tavşantepe Metrosu’yla da şehrin her noktasına kolayca ulaşma fırsatı sunuyor. 

Yapımı devam eden Pendik Tavşantepe-Sabiha Gökçen Havalimanı arasındaki metro hattının Ondörtüç Pendik’e birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunduğunu hatırlatan İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık “Metronun açılmasına sayılı günler kaldı. 2022 yılının ilk yarısında faaliyete geçmesini bekliyoruz. Tavşantepe Metrosu projemize yaklaşık 800 metre mesafede bulunuyor.

Açıldığında bölge sakinlere çok büyük ulaşım kolaylığı sağlayacak. Ayrıca bölgenin değerine de değer katacak. Yetkililer Tavşantepe-Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı metrolarında çalışmaların tüm hızıyla sürdüğü bilgisini veriyor.

Pendik - Tavşantepe Metro İstasyonu'ndan başlayıp Sabiha Gökçen Havalimanı'nda sona eren 7,5 kilometrelik metro hattında dört tane istasyon bulunuyor” dedi. 

Pendik'in merkezinde yer alan 'Ondörtüç Pendik' projesi, merkezi noktalara yakınlığıyla dikkat çekiyor. Proje, bölgenin en büyük alışveriş merkezi Viaport’a da çok kısa sürede ve kolay bir şekilde ulaşma imkânı sunuyor. Ödüllü mimar Turgut Toydemir imzasını taşıyan proje, dört bir yanı sağlık kuruluşlarıyla çevrili ve özel hastanelerin yanı sıra Marmara 

Üniversitesi Hastanesi'ne 3 dakikalık mesafede yer alıyor. 'Ondörtüç Pendik', Sabiha Gökçen Havalimanı ile hızlı feribota ise 15 dakika ve eğitim kurumlarına da komşu olacak mesafede konumlanıyor.
 

YORUM EKLE