Nef'ten Sapanca'ya Yeni Proje

Nef, yatırım tutarı 600 milyon liralık Sapanca’da yeni projeye başlıyor. Projede 100 villa, 80 rezidans ve bir otel yer alacak.

Nef'ten Sapanca'ya Yeni Proje

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, Nef’in Bodrum’daki projelerine ilişkin gerçekleştirdiği toplantıda açıklamalarda bulundu.

Bodrum’da kira fiyatlarının son bir senede yüzde 35 - 40 yükseldiğini, yatırımların geri dönüşlerinin de (amortisman) son zamanda rağbetlerdeki yoğunluk sebebiyle 8 - 10 seneye kadar gerilediğini, bu zamanın İstanbul’da 20 - 25 sene olarak belirlendiğine dikkat çekti.

Erden Timur, inşaat sektöründeki maliyetlerde yüzde 140 - 150 artış yaşandığına vurgu yaparak, şunları söyledi:

Alım gücü zaten düşüyor. Konut fiyatlarının artması  konut geliştiricilerinin hiç istemediği bir konu. Konut fiyatlarında minimum yüzde 15 fiyat artışı olacak.

Bizim Nef Reserve Yalıkavak projemizde  yer alan 3+1 konutlar geçen yıl aylık 60 bin liraya kiraya verirken şimdi bu rakam 85 bin liraya çıktı. 120 bin lira isteyen mülk sahibi var.

8 milyar 813 milyon lira değerinde sahip stok satışları ve 3 milyar 427 milyon lira tutarındaki yeni satışa sunulacak yatırımları olduğuna dikkat çeken Timur:

2021 ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine oranla satışlarımızı yüzde 28 yükselttik. 2021 yılında konut teslimlerine devam ediyoruz.

Yatırım tutarı 600 milyon TL’lik Sapanca’daki yeni projeye başlayacağız. Projede 100 villa, 80 rezidans ve bir otel yer alacak.

Bundan sonraki süreçte arsa satın alıp proje yapacağız. Arsa geliştirmede ağırlığımız İstanbul dışında olacak. İzmir’de yeni bir projeye başlayacağız. Bodrum’da da iki arsamız daha var. 

İnşaatı devam eden projelerde kalan etapların tamamlanması için 180 milyon liralık yatırım gerçekleştireceğiz. Bu yılı toplamda 780 milyon lira yatırım ile tamamlamış olacağız.

Bu yılın ilk yarısında 1.417 adet konut sattık ve 716 milyon lira ciro elde ettik. Yılın tamamında 1.4 milyar liralık satış hedefliyoruz.

Kuruluşunun 11. Yılını kutlayan Nef, 4’ü arsa olmak üzere toplamda 42 projeyi hayata geçirdi ve  32 milyar 440 milyon lira yatırım gerçekleştirdi.

Lüks segmente hitap eden Nef Reserve’in hali hazırda Bodrum’da 2.8 milyar lira yatırım değeriyle Nef Reserve Gölköy, Nef Reserve Yalıkavak ve Nef Reserve Hebil adıyla üç projesi var.

Gölköy’de fiyatlar 1.8 milyon ile 7.1 milyon avro arasında değişiyor. Teslimatların yıl sonunda bitirilmesi hedefleniyor.

Nef keşfi olan Fold Home ve Fold City projelerinin yanı sıra Nef Reserve projelerinin pandemi sonrasında değişen konut talebiyle birebir örtüşüyor. 

Cumhuriyet

YORUM EKLE