KİPTAŞ Meydan Evler Projesi Başvurusunda Son 7 Gün!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirak şirketi KİPTAŞ'ın Tuzla'da hayata geçirdiği Meydan Evler Projesi için ön başvurular 14 Haziran'da sona erecek. 

KİPTAŞ Meydan Evler Projesi Başvurusunda Son 7 Gün!

Geniş peyzaj alanlarının yer alacağı projede 149 konut ve 9 ticari birim inşa edilecek.

Proje içerisinde ortalama brüt alanları 81 metrekare olan 23 daire 2+1 açık mutfak daire, 94 metrekare olan 73 adet 2+1 kapalı mutfak daire, 105 metrekare olan 53 adet 3+1 olarak tasarlandı.

Ek olarak projede açık ve kapalı otopark, çocuk oyun alanları, cadde üstü dükkanlar ve yaşam alanları yer alacak. 

Proje için başvuru koşulları ise şu şekilde:

TC vatandaşı ve reşit olmak,

Başvuran kişinin kendisine veya eşine ait evi olmaması ve daha önce KİPTAŞ'tan ev satın olmaması, 

Ebeveynleri ile yaşayan 18 yaşını doldurmuş üzerinde evi olmayan vatandaşlar projeye başvurabilir. 

Başvuru sahibinin ön başvuru tarihinden itibaren İstanbul il sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olması, ek olarak Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri, en az yüzde 40 oranında engelli vatandaşlar ve sağlık çalışanları) için en az 1 yıl şartı aranıyor. 

Ön başvuru bedelini banka havalesi/eft ile yapan, kura sonucunda ev alamayan yedek üyelere başvuru bedelleri kura çekilişinden itibaren 5 iş günü içerisinde geri iade edilecek.

Kredi kartı ile ödeme yapan ve hak sahibi olamayan yedek üyelere ise 05 Temmuz 2021 tarihinde aynen ve faizsiz olarak iade edilecek.

Proje dahilinde ev almaya hak kazanan vatandaşlar yüzde 20 peşin 24 ay vade farksız, yüzde 15 peşin ödeme yüzde 15 ara ödeme 23 ay vade farksız.

Banka kredili yüzde 20 peşin ödemeli, yine banka kredili yüzde 15 ve yüzde 15 ara ödemeli olmak üzere 4 ödeme şekli bulunuyor.

Projede yer alan dairelerin fiyatı 264 bin liradan başlarken, aylık taksit tutarları da 2 bin 800 liradan başlıyor. Projede kuralar ise 21 Haziran tarihinde çekilecek. 

Projeye başvurular, 31 Mayıs ve 14 Haziran tarihleri arasında online olarak alınacak.

Başvurmak için Tıklayınız...

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2021, 11:51
YORUM EKLE