banner53

İstanbul’un Yeni Marinası: Marina 24

İstanbul’da sahil kesimindeki karma projelere bir yenisi daha ekledi. 24 Gayrimenkul tarafından Büyükçekmece’de inşa edilen Marina 24 projesi, oldukça büyük arsa alanı ile dikkat çekiyor. 

İstanbul’un Yeni Marinası: Marina 24

Marina 24, Mimaroba’da bu tarzda başka parsel bulunmaması ve kıyı kanunu nedeniyle bölgede tek. Bu nedenle eşi benzeri olmayan bir proje. 30.000 metrekarelik dev bir alana inşa edilen projede, her açıdan denizi gören rezidans, villa ve mağazalar bulunuyor. 

Marina 24 projesinin yapımıyla bulunduğu 13 kilometrelik uzun sahil şeridi de düzenlenecek. Bu şekilde hem ev sahipleri hem de projedeki AVM’ye gelen ziyaretçiler deniz kenarında yürüyüş yapmaya doyacak. 

Marina 24, 2 etaptan oluşuyor. Projenin 1. Etabında 3.5 metre tavan yüksekliğine sahip refah dairelerin olduğu bloklar bulunuyor. Bu blokların arasındaki alana da sosyal tesisler konumlandırılmış. Sosyal tesislerin içerisinde spor salonları, kapalı havuz, çocuk oyun alanları gibi özelliklerin yanı sıra konut projelerinde çok rastlamadığımız “Sonsuzluk havuzu” bulunuyor. Havuzun konumlandığı yer itibariyle site sakinleri havuzla denizin birleştiği bu eşsiz manzaranın tadını çıkartabilecekler. 

Marina 24 projesi çok sosyal bir proje. Projenin geri kalan sosyal alanlarında; cep sineması, parti ve davet odası, spa, çok amaçlı stüdyo, güneşlenme terasları, yarı açık havuz gibi alanlar olacak. Site sakinleri kadar onların küçük dostlarına da önem veren projede evcil hayvanlara özel alanlar da bulunacak.

Projenin 2. etabında ise müstakil ve geniş metrekareli evde oturmak isteyen ev alıcıları için villa seçenekleri mevcut. Kendine ait bahçesi olan villalar, ev alıcılarına yeşilin ve mavinin içerisinde bir yaşam sunuyor. 

Marina 24, kapıları denize açılan cadde mağazalarından oluşacak 6000 metrekarelik ticari alana sahip. Bu ticari alanların içerisinde Gurme Çarşı ve Sanat Sokağı gibi alanlar olacak. 

Yapımı tamamlandığı anda bölgeyi hem görsel hem de ticari yönden canlandırması beklenilen Marina 24 projesinde teslimler 2020 yılında başlayacak. 


 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER