banner53

Hava Kent Konut Yapı Kooperatifinden Hava Kent Taşoluk 2 Projesi

Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi yeni konut projesi Taşoluk 2 için düğmeye bastı. 140 konut ve ticari alanlardan meydana gelecek Hava Kent Taşoluk 2, İstanbul Havalimanı’na 5.5 kilometre mesafede yer alacak.

Hava Kent Konut Yapı Kooperatifinden Hava Kent Taşoluk 2 Projesi

Yeni nesil kooperatifçilik modeli ile İstanbul’un gelişen akslarında konut inşa eden S.S CVS Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi, üyelerini uygun fiyata -gerçek anlamda ‘kira öder gibi’- ev sahibi yapmayı sürdürüyor.

Şeffaf ve sürdürülebilir kooperatifçilik anlayışından ödün vermeden yeni projeler geliştiren Hava Kent’in Taşoluk 2 projesinin detayları açıklandı.

Taşoluk 2 projesi hakkında önemli bilgiler veren S.S CVS Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş:

“Ülkemizde kaliteden ödün vermeden, uygun fiyatlı, yüksek standartlarda konut üretiminin yapılabileceğine inanarak çıktığımız bu yolda, geldiğimiz nokta son derece gurur verici.

Hava Kent Taşoluk, Hava Kent Haraççı ve Hava Kent Akpınar projelerimizden sonra şimdi de Taşoluk 2 projemizi üyelerimize sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Çavuş sözlerini su şekilde sürdürdü:

“İstanbul Havalimanı’na 5.5 km, Arnavutköy metrosuna 750 metre uzaklıkta yer alan  Hava Kent Taşoluk 2  projemiz 2+1 ve 3+1 olmak üzere toplam 140 konut ile ticari alanlardan oluşacak.

Toplam yatırım bedeli 34 milyon lira olan proje 9 bin metrekare alan üzerinde yer alacak. Projenin yüzde 60’ını yeşil alan oluşturuyor. 2022’nin son çeyreğinde ise teslimlere başlamayı öngörüyoruz.

Tüm dairelerimiz balkonlu olup giriş katlar bahçe kullanım alanlı olacak. Projemizin diğer projelerimizden farkı ise kurulacak güneş panelleri ile kendi elektriğini üretecek olması.

Burada üretilen enerjiyi ortak alanlarda kullanılarak aidat giderlerini en aza indirmeyi amaçlıyoruz. İnsanların aklında kooperatif deyince sadece 4 duvar bir konut geliyor ama biz Hava Kent olarak çok daha fazlasını sunuyoruz.

Tüm projelerimizde olduğu gibi Taşoluk 2 projemizde de her daire için açık- kapalı otopark, yüzme havuzu, çocuk oyun alanı, yürüyüş yolları ve basketbol sahamız olacak.”

Taşoluk 2 projesinde 2 oda 1 salon daireler 90 metrekare, 3+1 daireler ise 120 metrekare olarak planlandı. 2+1 daireler için giriş aidatı 75 bin lira olup, 36 ay vade ile ayda 1.500 lira taksit ödeniyor.

3+1 dairelerde ise giriş aidatı 90 bin lira ve taksit tutarı 2 bin lira. 2+1 dairelerin yatırım maliyeti 360 bin lira olarak hesaplanırken 3+1 dairelerin yatırım maliyeti 480 bin lira olarak hesaplanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER