Galatasaray'a Düşler Vadisi Riva'dan Para Akmaya Başladı!

Galatasaray'ın Riva'da bulunan arazisinde Yılmaz İnşaat tarafından yapımı devam eden Düşler Vadisi Riva projesinin ilk etabındaki satışlar şimdiden yüzde 30'u buldu. Bu satışlardan kulübün kasasına 72 milyon TL girdi.

Galatasaray'a Düşler Vadisi Riva'dan Para Akmaya Başladı!

RİVA'YA 1.500 VİLLA YAPILACAK

Emlak Konut'un açtığı ihaleyle, Galatasaray'ın Riva'da bulunan arazisindeki konut projesinin yapımını üstlenen ve Düşler Vadisi Riva adıyla projeye eylül ayında başlayan Yılmaz İnşaat, ilk etabın yüzde 30'unu sattı. Toplamda 2,8 milyar TL'lik gelir beklenen Düşler Vadisi Riva projesinin altı yılda tamamlanması hedefleniyor. 1.500 adet villa olarak planlanan projenin ilk etabı 509 villadan oluşuyor.

GALATASARAY, İLK SATIŞLARDAN 72 MİLYON TL GELİR ELDE ETTİ

Sibel Atik’in Ekonomist’teki haberine göre 509 villanın yüzde 30'unun satışından Galatasaray'ın kasasına giden rakam yaklaşık 72 milyon TL. Yıl sonuna kadar bu ilk etabın tamamını satmayı planlayan şirket, bu satıştan 1,2 milyar TL'lik gelir hedefliyor. Bu hedef tutarsa ilk etabın satışından Galatasaray Kulübü'ne gidecek para ise 240 milyon TL olacak. Proje tamamlandığında kulüp yaklaşık 761 milyon TL'lik gelir elde edecek.

"DOĞAYLA BÜTÜNLEŞMİŞ BİR PROJE"

Yılmaz inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, ihale sürecinden bugüne projenin üzerinde titizlikle çalıştıklarını ve bölgenin doğal karakterine bağlı kalmayı esas aldıklarını anlatıyor. "Riva projemizin esası ekolojik olması. Bin 157 dönüm alanın içerisinde 70 dönüm park ve 207 dönüm özel ormanımız olacak" diyen Yılmaz, inşaat sektöründe yaşanan zorlu sürece rağmen uzun vadeli bir plan yaptıklarını, birkaç yıl sonra piyasanın normale döneceğini söylüyor.

ÜNLÜ İSİMLER VİLLA ALMAK İÇİN SIRAYA GİRDİ

Düşler Vadisi Riva projesine iş ve spor dünyasından Galatasaray taraftarı isimler yoğun ilgi gösterdi. İlk etap villalarından satın alan isimler arasında şunlar bulunuyor. Galatasaray eski başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Galatasaraylı iş insanı ve 1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği’nin Başkanı Vahap Tanrıverdi, Paşabeyoğlu Grubu patronu Ata Paşabeyoğlu, GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 14:46

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER