banner53

Emlak Konut Florya Evleri'nin Yarısı 2 Günde Satıldı! Emlak Konut Florya Evleri Konut Fiyatları

Emlak Konut, Florya’da daha önce 2 kere ihaleye çıkan Şükrü Balcı Polis Merkezi arazisine 1.5 milyar liralık proje yapacak. Emlak Konut'un 'Hayallerini erteleme Türkiye' kampanyası kapsamında satışa sunulan Florya Evleri'ndeki konutların yarısı iki gün içinde satıldı.

Emlak Konut Florya Evleri'nin Yarısı 2 Günde Satıldı! Emlak Konut Florya Evleri Konut Fiyatları

İstanbul'un en değerli arazileri arasında gösterilen Atatürk Havalimanı'na komşu Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi arazisinin akıbeti belli oldu. Daha önce arazi iki defa gelir paylaşımı modeliyle ihaleye çıkarılmıştı.

Ancak ihale, tekliflerin asgari bedelin altında kalması gerekçesiyle iptal edilmişti. Sektörün öncü firmalarının proje geliştirmek için takip ettiği araziye sahibi olan Emlak Konut, proje yapmaya karar verdi.

'Emlak Konut Florya Evleri' adıyla hayata geçirilecek projede, 182 konut ile 60 villa yer alacak. Proje tamamlanınca değeri 1.5 milyar lirayı bulacak.

2 GÜNDE YÜZDE 50'SI SATILDI

Emlak Konut GYO'nun 'Hayallerini erteleme Türkiye' kampanyası kapsamında satışa sunulan Florya Evleri'ndeki konutların yarısı iki gün içinde satıldı.

46 bin metrekaresi ticaret ve konut, 7 bin metrekaresi özel eğitim tesisi alanı, 15 bin metrekaresi park olarak ayrıldı. 68 bin metrekarelik arsaya 53 bin metrekare inşaat yapılacak.

Yatay mimarinin ön planda olduğu projede yükseklik kot farkına bağlı olarak 3 ve 4 kat olarak kademelendirilecek.

3 HAFTADA 8 MİLYARLIK SATIŞ

2 Haziran'da başlattığı 'Hayallerini erteleme Türkiye' kampanyasıyla vatandaşın ertelediği talep harekete geçti.

Gece 02.00'ye kadar konutun satıldığı satış ofislerinde her gün 250 kişiye hizmet veriliyor. Kampanyada 3 haftada 8 milyar lira değerindeki 5.900 bağımsız bölüm satıldı.

YENİ PROJELER EKLENDİ

Kampanyada Yeniköy Konakları, Tual Adalar, Göl Panaroma ve İdealist Cadde projelerindeki konutların tamamı satıldı. Şirket yoğun talep nedeniyle, Emlak Konut Florya Evleri, Esenler Emlak Konutları, Başakşehir Avrasya Konutları ve Temaşehir Konya projelerindeki konutları da kampanyaya dahil etti.

2 YIL TAKSİT ÖDEME YOK

Vatandaş, Emlak Konut yüklenicilerinin projelerinden bugün konut aldığında ödemeye 24 ay sonra başlayacak. Faiz indirimiyle birlikte hareketlenen konut sektörüne can suyu olacak kampanyada vatandaş alacağı konut fiyatının yüzde 80'i için kredi kullanacak.

Kalan yüzde 20'lik ödeme için ise yüzde 5 peşinat verilecek. Geri kalan yüzde 15'lik kısım da üçüncü yılda ödemeye başlanacak. Faiz oranı ise 15 yıl vadede 1 milyon liraya kadar yüzde 0.69, 2 milyona liraya kadar yüzde 0.74, 2 milyon lira ve üstü için yüzde 0.79 olarak uygulanacak. Kampanya kapsamında yüzde 10 da indirim uygulanacak.

Emlak Konut Florya Evleri'nde konutlarda metrekare birim fiyatı 18 bin lira, ticari alanlarda metrekare birim fiyatı 25 bin lira seviyelerinde satışlar yapılıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
konut satişi
konut satişi - 2 hafta Önce

250 bin tl ve ustu sermayeli şirketler vekil avukat ile temsil edilmek zorunda ve 250 cc altı motorlar trafiğe çıkmamalı avrupada yasak.. AB ye uye olmak zorunda değiliz onlar nasıl ki rahatça fikri sınai yada tarihi eserleri rahatça sahip olup insanliğin ortak mirasi kavramina siğiniyorlarsa burada konut edinip yardim goruyorsa onların modern hukuk geişimlerini uyarlamak ozumsemek için bir bedel odemek zorunda değiliz ...diye duşunuyorum... dunyada ilk en demokratik anayasa 1961 turk anayasasidir... biraz ozguven zaten turkiye kuranı kerimdeki ibrahim tek başına bir ummetir emrini takip etse yeter... dunya bizi ateşe mi atacak? k halde Allah o ateşi cennete tahvil etmehi bilir... saygilar

SIRADAKİ HABER