banner53

DAP Yapı Ormanköy Çekmeköy Konut Fiyatları

DAP Yapı'nın Emlak Konut işbirliğinde hayata geçirdiği Ormanköy Çekmeköy projesinde satışlar başladı. Projede satışa çıkan konutların metrekaresi 8 bin TL olarak belirlendi.

DAP Yapı Ormanköy Çekmeköy Konut Fiyatları

SAĞLIKLI EV

-- Birincisi her binada elbette asansör olacak. Fakat asansöre ihtiyaç duymadan çıkılabilecek yükseklikteki eve sağlıklı ev diyoruz.

-- İkincisi ise bahçe konusu… Sağlıklı evler, bahçe yoksa teras, teras da veremiyorsanız kesinlikle geniş balkona sahip bulunacak. Yaklaşık 200 bin metrekare alan üzerinde yer alan Ormanköy projemizin yüzde 90'ı yeşil alanlar için ayrıldı.

-- Üçüncüsü orman konusu çok önemli… Çünkü ormanlarımız sadece oksijen deposu değil aynı zamanda da şifa kaynağı… Orman havası alarak yapılan spor ve yürüyüş aktiviteleri tansiyon ve şeker gibi kronik hastalıklara da iyi geliyor, yaşlanmayı geciktiriyor. Bu yüzden sağlıklı ev orman içinde ve geniş bir yeşil alana sahip olmak zorunda.

-- Dördüncü olarak bir diğer konu da hiç şüphesiz havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Sağlıklı Ev' dediğinizde, her dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki sağlık kriterlerine uygun olarak tasarlanması ve ‘bağımsız' olması büyük önem taşıyor.

-- Beşinci ve son kriter ise hepimizin bildiği gibi elbette deprem yönetmeliği…

BÖLGE TAM BİR ULAŞIM VE EĞİTİM ÜSSÜ

Tamamen ormanlarla çevrilmiş bir ilçe olan Çekmeköy, son yıllarda İstanbul'un en iyi okullarının da toplandığı bir bölge olarak dikkat çekiyor. Çekmeköy'ün gerçek bir “Eğitim Üssü” olduğunu vurgulayan Ziya Yılmaz, “Özellikle beyaz yakalı nüfus hem çocuklarının eğitimi, hem deprem güvenliği hem de ulaşım avantajı nedeniyle Çekmeköy'ü tercih ediyor.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne 15-20 dakikada ulaşmanız mümkün. Ayrıca hem İstanbul Havalimanı hem de Sabiha Gökçen Havalimanı kavşaklarının tam merkezinde.” diye konuştu.

Projedeki fiyat konusuyla ilgili çalışmanın devam ettiğini söyleyen Ziya Yılmaz, “İlk düşüncemiz 10 bin liranın üzerinde bir rakamla satışa çıkmaktı.

Fakat lansmana özel bir sürpriz yapmaya karar verdik. Metrekaresi 8 binden başlayan fiyatlarla satışa çıkıyoruz. Bitiş rakamları ise 16-17 bin TL'leri bulacak” dedi.

PROJEDE NELER VAR?

ORMANPARK

Ana ormanın haricinde yer alacak asırlık ağaçların oluşturduğu Saklı Ormanlar'da çocukların gün boyu vakit geçirebilecekleri oyun alanları, sabahları çiçeklerle bezeli yürüyüş yolları, doğanın içinde dinlenme alanları bulunacak.

SAĞLIK MERKEZİ

Her an hizmetinizde ve yanı başınızda yer alacak sağlık merkezine evinizden yürüyerek ulaşıp, profesyonel hizmet alabilirsiniz.

EĞİTİM KURUMU

Ormanköy'ün yanında yer alacak okula çocuklarınız orman içinden yürüyerek kolayca ulaşabilecek.

KREŞ

Yürüyerek ulaşılabilecek yakınlıkta olan kreşte çocukların doğa ve orman sevgisini öğrenerek büyümesi hedefleniyor.

ORMANİÇİ ÇARŞI

Ormaniçi Çarşı'da günlük ihtiyaçlarınızı bulabileceğiniz her şey bir arada bulunacak.

KİŞİYE ÖZEL BAHÇE

Ormanköy projesindeki evlerin yüzde 20'si bahçeli olarak projelendirildi. Proje İskandinav mimarisine göre şekillendirildi ve Türk mimarisi ile harmanlandı. DAP Yapı, Ormanköy projesinde adına ‘Villa Bahçe' dediği özel üniteler tasarladı.

Daire gibi fonksiyonel ve kompakt, villa gibi size özel ve müstakil olan “Bahçe Villa”ların özel bahçelerinde, organik sebse-meyveler yetiştirmek mümkün.

Teras Loft

 Tavanı kaplayan pencerelerle güneşe doyacağınız kadar geceleri de yıldızları izleyebileceksiniz.

2,5+1, 3,5+1 odalar

2,5+1 ve 3,5+1 dairelerin uçtan uca camlarıyla panoramik orman manzarası sunan ekstra odalarını dilerseniz çalışma odası, dilerseniz de hobi odası olarak kullanmak mümkün.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Usta
Hasan Usta - 7 ay Önce

İstanbulda en çok yeşil alana sahip ilçe Çekmeköy deydi. Artık deģil dır sanıyorum.Kesin ağaçları bitirin yeşili.Sonra reklam yapın Ceylanları sincapları elinizle besleyeceksiniz diye.Lüzumu yok.Doğasında koparıp hayvanlara eziyet etmeyin.Kime konuşuyorsun ama hepsi boşa.

Şükür cetin
Şükür cetin - 8 ay Önce

Insanlar cok mu zengin, biz cok mu fakiriz

EMLAK GÜNDEMİ'nin yanıtı :)

Ahmet Sarı
Ahmet Sarı @Şükür cetin - 7 ay Önce

Biz fakiriz.

Mehmet saltik
Mehmet saltik - 8 ay Önce

Metrekare fiyatı çok yüksek

Ahmet Toprak 01 Adana
Ahmet Toprak 01 Adana @Mehmet saltik - 3 ay Önce

Metrekare fiyatı 8bin değilde 5bin olsa kaç tane alabileceksin?

lüküs hayat
lüküs hayat - 7 ay Önce

sonrada ormanlar bitti, yeşil bitti.oraya ev yapanında oradan ev alanın da lüks hayatlar daha daha lüks hayatlar uğruna yeşili maviyi bitirenin de bitirilmesine izin verenin de buna ses çıkarmayanın da ateşi bol olsun.

Ayten basoglu
Ayten basoglu - 7 ay Önce

Fiyat konusunda bilgilendirme yapabilirmisiniz

Bilgin
Bilgin - 7 ay Önce

Fiyatlar nedirrrr

caner
caner - 7 ay Önce

o bölgenin trafiği şimdiden kilit halde. birde bu yapılırsa paranız ile rezil olursunuz.

Erkan Yıldır
Erkan Yıldır - 8 ay Önce

Detaylı Bilgi rica ediyorum. Proleter aşaması, bitimi, planlı daire detayı ve fiyat, ödeme koşulları gibi

EMLAK GÜNDEMİ: Şirketten proje hakkında bilgi geldiğinde sitemizde yer alacak. Yeni proje olduğu için detaylar henüz açıklanmadı.


SIRADAKİ HABER