banner53

Dap Yapı'dan İlk 'Sağlıklı Ev' Projesi: Ormanköy'de Ön Satışlar Başladı

Dap Yapı ve Emlak Konut güvencesi ile Çekmeköy'de 200 dönüm arazi üzerine yapımına başlanan, 1.000 konut ve 70 ticari üniteden oluşan Ormanköy Çekmeköy projesinde ön satışlar başladı.

Dap Yapı'dan İlk 'Sağlıklı Ev' Projesi: Ormanköy'de Ön Satışlar Başladı

Yüzde 90’ı yeşil alan olan ve iki etaptan oluşan Çekmeköy‘deki Ormanköy projesinin ilk etabı 329 konutla 70 ticari üniteden, 2. etabı ise 600 konuttan meydana geliyor.

Ortalama metrekare satış fiyatının 8 bin lira ile 9 bin lira arasında olduğu projede 1+1 den 5+1 ‘e kadar, Villa Bahçe Dubleks ve çatı teras dubleks olmak üzere yatay mimaride konut tipleri yer alıyor.

Projede, toplam daire sayısının yüzde 20’si villa bahçe konseptiyle tasarlandı. Tüm konutların balkonlu olduğu Ormanköy’de konutların yüzde 20’sinin de terası bulunuyor.

İlk etabının 36 ay sonra tamamlanması planlanan projenin tamamlandığında metrekare fiyatlarının 16-17 bin lira seviyesinde olması öngörülüyor.

Sağlık otoritelerinden oluşan kurulun önerilerini esas alarak “Sağlıklı Ev” konseptini hayata geçiren Ormanköy projesi pandemi sonrası gayrimenkul anlayışının dünyadaki en önemli örneklerinden olması hedefleniyor.

2019’da hazırlanan son deprem yönetmeliğine uygun şekilde yapılan Ormanköy, orman içinde sağlıklı bir yaşam sunuyor.

PROJEYE ÖZEL SAĞLIK KURULU

Yeni başladıkları Çekmeköy projesinin geldiği son nokta hakkında da bilgileri paylaşan Ziya Yılmaz, “Satış ofisimizde çok ciddi bir yoğunluk yaşanıyor. Gösterilen bu talep açıkçası beklediğimiz bir talepti.

Çünkü salgınla birlikte doğaya dönüş ve orman içinde yaşam isteğimiz arttı. İnsanlar, az katlı bahçeli, bahçesi yoksa teraslı, terası da yoksa geniş balkonlu evlerin eksikliğini çok net hissetti.

Bu noktada da karşımıza çalışmasına koronavirüs öncesinde başladığımız ‘Sağlıklı Ev Kriterleri’ çıktı. DAP Yapı bünyesinde, tamamen sağlıkçılardan ve iyi yaşam uzmanlarından oluşan özel bir Sağlık Kurulu oluşturduk.

Ormanköy projesi herkesin içinde yaşamak isteyeceği sıradışı bir proje olacak” ifadelerini kullandı.

SAĞLIKLI EV NEDİR?

Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, DAP Yapı Sağlık Kurulu tarafından oluşturulan ‘Sağlıklı Ev Kriterleri’ni ise şöyle sıraladı:

-- Birincisi her binada elbette asansör olacak. Fakat asansöre ihtiyaç duymadan çıkılabilecek yükseklikteki eve sağlıklı ev diyoruz.

-- İkincisi ise bahçe konusu… Sağlıklı evler, bahçe yoksa teras, teras da veremiyorsanız kesinlikle geniş balkona sahip bulunacak. Yaklaşık 200 bin metrekare alan üzerinde yer alan Ormanköy projemizin yüzde 90’ı yeşil alanlar için ayrıldı.

-- Üçüncüsü orman konusu çok önemli… Çünkü ormanlarımız sadece oksijen deposu değil aynı zamanda da şifa kaynağı… Orman havası alarak yapılan spor ve yürüyüş aktiviteleri tansiyon ve şeker gibi kronik hastalıklara da iyi geliyor, yaşlanmayı geciktiriyor. Bu yüzden sağlıklı ev orman içinde ve geniş bir yeşil alana sahip olmak zorunda.

-- Dördüncü olarak bir diğer konu da hiç şüphesiz havalandırma sistemi… Bu açıdan bakıldığında ‘Sağlıklı Ev’ dediğinizde, her dairenin havalandırma sisteminin korona sürecindeki sağlık kriterlerine uygun olarak tasarlanması ve ‘bağımsız’ olması büyük önem taşıyor.

-- Beşinci ve son kriter ise hepimizin bildiği gibi elbette deprem yönetmeliği

BÖLGE ULAŞIM VE EĞİTİM ÜSSÜ

Tamamen ormanlarla çevrilmiş bir ilçe olan Çekmeköy, son yıllarda İstanbul’un en iyi okullarının da toplandığı bir bölge olarak dikkat çekiyor. Çekmeköy’ün gerçek bir “Eğitim Üssü” olduğunu vurgulayan Ziya Yılmaz, “Özellikle beyaz yakalı nüfus hem çocuklarının eğitimi, hem deprem güvenliği hem de ulaşım avantajı nedeniyle Çekmeköy’ü tercih ediyor.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne 15-20 dakikada ulaşmanız mümkün. Ayrıca hem İstanbul Havalimanı hem de Sabiha Gökçen Havalimanı kavşaklarının tam merkezinde.” diye konuştu.

Projedeki fiyat konusuyla ilgili çalışmanın devam ettiğini söyleyen Ziya Yılmaz, “İlk düşüncemiz 10 bin liranın üzerinde bir rakamla satışa çıkmaktı. Fakat lansmana özel bir sürpriz yapmaya karar verdik.

Metrekaresi 8 bin TL’den başlayan fiyatlarla  satışa çıkıyoruz. Bitiş rakamları ise 16-17 bin liraları bulacak” dedi.

PROJE ÖZELLİKLERİ

-- ORMANPARK: Ana ormanın haricinde yer alacak asırlık ağaçların oluşturduğu Saklı Ormanlar’da çocukların gün boyu vakit geçirebilecekleri oyun alanları, sabahları çiçeklerle bezeli yürüyüş yolları, doğanın içinde dinlenme alanları bulunacak.

-- SAĞLIK MERKEZİ: Her an hizmetinizde ve yanı başınızda yer alacak sağlık merkezine evinizden yürüyerek ulaşıp, profesyonel hizmet alabilirsiniz.

-- EĞİTİM KURUMU: Ormanköy’ün yanında yer alacak okula çocuklarınız orman içinden yürüyerek kolayca ulaşabilecek.

-- KREŞ: Yürüyerek ulaşılabilecek yakınlıkta olan kreşte çocukların doğa ve orman sevgisini öğrenerek büyümesi hedefleniyor.

-- ORMANİÇİ ÇARŞI: Ormaniçi Çarşı’da günlük ihtiyaçlarınızı bulabileceğiniz her şey bir arada bulunacak.

KİŞİYE ÖZEL VİLLA BAHÇE

Ormanköy projesindeki evlerin yüzde 20’si bahçeli olarak projelendirildi. Proje İskandinav mimarisine göre şekillendirildi ve Türk mimarisi ile harmanlandı. DAP Yapı, Ormanköy projesinde adına ‘Villa Bahçe’ dediği özel üniteler tasarladı. Daire gibi fonksiyonel ve kompakt, villa gibi size özel ve müstakil olan “Bahçe Villa”ların özel bahçelerinde, organik sebse-meyveler yetiştirmek mümkün.

Teras Loft: Tavanı kaplayan pencerelerle güneşe doyacağınız kadar geceleri de yıldızları izleyebileceksiniz.

2,5+1, 3,5+1 odalar: 2,5+1 ve 3,5+1 dairelerin uçtan uca camlarıyla panoramik orman manzarası sunan ekstra odalarını dilerseniz çalışma odası, dilerseniz de hobi odası olarak kullanmak mümkün.

Ormanköy’de, 80 bin metrekare büyüklüğünde alanda; çocuk oyun alanları, yürüyüş ve spor parkurları, piknik alanları, koku bahçeleri, biyolojik gölet, organik sebze meyve yetiştirme alanı, açık hava sinema alanı, atv bisiklet parkuru gibi sosyal donatı alanlarına yer verildi.

NEREDE?

İstanbul’un  Anadolu Yakası’nda en güzel ve yeşilliği ile ön plana çıkan merkezi konumdaki Çekmeköy’de yer alan Ormanköy projesi, Kuzey Çevre Yolu bağlantısının yanı başında, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne otobanla ile çok rahat ulaşılabilir konumda.

Çekmeköy metro istasyonunun yanı başında inşa edilen Ormanköy projesi, Üsküdar-Marmaray hattına 20 dakika, Fatih Sultan Mehmet Köprüsüne 15 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 15 dakika, Levent ve Maslak’a 20 dakika, Ataşehir’e 10 dakika, İstanbul Havalimanı’na ise 35 dakika uzaklıkta konumlanıyor.

1 YIL ERTELEME 180 AY VADE İMKANI

Emlak Konut’un başlatmış olduğu “Hayallerini Erteleme Türkiye” Kampanyası çerçevesinde lansman öncesi ön satışların başladığı projede satış değeri 1 milyona kadar olan konutlarda 1 yıl ertelemeli 0.69 faiz oranıyla 180 ay vadeli ödeme, 1 milyon-2 milyon arasında bulunan konutlarda 0.74, 2 milyonun üstünde ise 0.79 faiz oranıyla kredi kullanılabilecek. yüzde 20 peşin yüzde 80 banka kredisi kullanılabiliyor. Peşin ödemede yüzde 6 indirim yapılıyor.

TESLİM TARİHİ

Birinci etabında konut teslimleri bu günden itibaren 36 ay olarak veriliyor. Mayıs 2023’de ilk etapta konut  teslimleri başlayacak.

Ön talep süresinde 58 bin kişiden alınan fikir ve görüşlere göre geliştirilen Ormanköy projesine ilgi oldukça fazla.

Ormanköy Projesi’de ortalama metrekare fiyatları 8 bin liradan başlıyor

Projedeki konutların ortalama metrekare  fiyatları 8 bin lira-9 bin lira arasında başlıyor. Proje bitişinde metrekare fiyatlarının 16 bin lira seviyesine gelmesi hedefleniyor.

Kartal sahilde konumlanan İstMarina projesini de hayata geçiren Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz “İstMarina Projemiz ile hem Londra’da hem Dubai’de dünya birinciliği ödülünü aldık.

Ormanköy projemizle de dünya birincisi olmayı hedefliyoruz. Türkiye ekonomisine güveniyoruz. Yeni projelere başlıyoruz.” dedi.

Nişantaşı, Maslak, Beykoz olmak üzere üç lokasyonda yeni projeler

Ziya Yılmaz konuşmasında Nişantaşı’nda yapımını planladıkları projelerinin ruhsatını aldıklarını. Maslak’ta yüksek katlı iş merkezi projesinin proje aşamasında olduğunu yine Beykoz’da da az katlı yatay mimaride konutlardan oluşan yeni projenin çalışmalarının devam ettiğinin bilgisini verdi.

Yeni konutlara daha düşük oranlı  kredi verilmeli 

Yeni projelerin ekonomiye katkısının altını çizen Ziya Yılmaz yeni projeler yapıldıkça  istihdam artıyor. 40 yıllık konutların satılmasının hiç kimseye faydası yok. Yeni konut satışı teşvik edilmeli hatta yeni konutlara deprem öncesinde yapılan konutlara göre daha düşük oranda kredi verilmesi gündeme gelmesi gerektiğini söyledi.

Sektörde yeni konut stoğunun olmadığına değinen Yılmaz, tahminen 1 milyon 400 bin konut stoğu olduğunu, geçtiğimiz yıl 1 milyon 348 bin konut satıldı.

Önümüzdeki yılın 6. ayından sonra tüketiciler istedikleri yerde istediği şartlarda konut bulamayacak. Türkiye’nin yatay mimaride balkon ve teraslı konutlara ihtiyacı var. Bu konunun imar yönetmeliğine de konulması lazım. Bu tarz yapıla hem mimariye katkıda bulunacak hem de yaşam kalitesini arttıracaktır.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2020, 04:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan yilmaz
hasan yilmaz - 8 ay Önce

dapyapı nın çok güzel görünen mimari var ve malisev binaların iç yapıları çok basit işçilikle bitirilmiş by projeler milyon euro lara mal eden inşaat sahibleri nasıl görmez bu basit işcilikleri yatırılan paralara yazık projeden mülk sahibi olana da çok yazık ben istmarina dan aldım çok pişman oldum çünkü ince işçilik çok kötü ve geçici yönetim koymuşlar yönetim tüm projenin sahibi gibi mülk sahibleri bir misafir konumunda hareket etmek zorunda kalıyorlar ne yazıkki o yönetimde çalışan tüm görevlilerin maaşlarını mülk sahihibleri veriyor çok üzücü görüyorum

Celal Ince
Celal Ince - 5 ay Önce

Bahceli evler hakinda bilgilenmek istiyorum

Dürdane canan
Dürdane canan - 5 ay Önce

Broşür gönderebilir isiniz. Birde kalite için alanlar şikayetçi. Yorumunuzu beklerim. Teşekkürler.

Ayse erbas
Ayse erbas - 5 ay Önce

proje hakkinda bilgi verebilirmisiniz bir de katalog gonderebilirmisiniz saygilar

Şerife Samancı. 05559709652
Şerife Samancı. 05559709652 - 5 ay Önce

Haber verirsiniz

SIRADAKİ HABER