Zuckerberg, Tahoe Gölü'nde 59 Milyon Dolarlık Ev Aldı

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, popüler tatil mekanlarından biri olan Tahoe Gölü'nde birbirine komşu iki mülk aldı. 59 milyon dolara aldığı evlerin duyulmasını istemeyen Zuckerberg, evleri almak için aracı şirket kullandı.

Zuckerberg, Tahoe Gölü'nde 59 Milyon Dolarlık Ev Aldı

Bu satın almalar için toplamda 59 milyon dolar harcayan Zuckerberg, anlaşmaya bir gizlilik sözleşmesi eklemeyi de ihmal etmedi. Gizlilik anlaşması kapsamında evin fotoğrafının bulunduğu ilanların internetten kaldırılması gerekiyor. Ancak evin video tanıtımlarından biri hala internette yer almaya devam ediyor. 

"The Carousel Estate" ismi verilen bu ev, Tahoe Gölü'nün batı şeridinde yer alıyor. Geçtiğimiz Aralık ayında Zuckerberg'in bu evi satın almak için 59 milyon dolar ödedi. 

EVİN ÖZELLİKLERİ

The Carousel Estate, Tahoe City'nin dışında kalan Tahoe Gölü'nün batı kıyısındaki 14164 m2'lik bir arazinin içinde yer alıyor. 

Mülk Tahoe Gölü'nde 18.5806 m2'lik özel kıyıya sahip.

Marina benzeri iskele 15 metre ve üzeri yatları ağırlayabiliyor. Bunun yanı sıra iskelede kızaklar ve şamandıralar da yer alıyor. Böylece uzun süre konaklayacak olan yatların, kıyıya çekilmesi mümkün oluyor. 

Göl manzaralı bahçe avlusu ise barbekü yapmak için ideal alanlardan biri olarak öne çıkıyor.  

Evin ana bölümünü geniş oturma odası oluşturuyor.

Zuckerberg'in yeni mekanının yatak odası bakımından da zengin. 8 yatak odası bulunan evde, 9.5 banyo bulunuyor. 

Geniş mutfak ise ailenin akşam yemeklerini pişirmesi için ideal. 

The Carousel Estate'de örtülü geçitlerle birbirine bağlanan üç ayrı yaşam alanı mevcut. Ancak bu yaşam alanlarının hepsi aynı çatı altında buluşuyor. 

Arazide ayrıca 3 +1'lik bir müştemilata da yer veriliyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 07:38
YORUM EKLE