Putin'in Kayınpederi Alanya'dan Ev Aldı

Rusya Devlet Başkanı Putin'in kayınpederi, Özbek asıllı aynı zamanda Uluslararası İslam Birliği Teşkilatı Başkanı da olan Marat Kabayeva Alanya'dan ev aldı.

Putin'in Kayınpederi Alanya'dan Ev Aldı

Rusya ve Türkiye arasındaki ticaret hacmini genişletmek amacı ile ekipler arası ilişkiler başlarken bu çalışmalar kapsamında MÜSİAD Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy ve Özbek asıllı Uluslararası İslam Birliği Teşkilatı Başkanı Marat Kabayeva Alanya'da düzenlenen kampa katıldı. 

Ekipler arasında yürütülen görüşmeler kapsamında dostluk maçı da düzenlendi. Alanya ziyaretinde bölgeyi çok beğenen Kabaeva, Alanya Mahmutlar Mahallesi sınırları içerisinde yer alan bir ev satın aldı. Evin fiyatı açıklanmazken ünlü iş adamının bundan sonra Alanya'yı sık sık ziyaret edeceği öğrenildi.

PUTİN İLE ALİNA KABAYEVA AŞKI İKİ YIL ÖNCE GÜNDEME GELMİŞTİ

Özbek asıllı Uluslararası İslam Birliği Teşkilatı Başkanı Marat Kabayeva ülkesinde büyük saygınlığa sahip bir iş adamı olarak biliniyor.

Marat Kabayeva'nın kızı ile Rus lider Putin'in ilişkileri ortaya çıktığında gündeme bomba gibi düşmüştü. 2008 yılında Putin eşinden boşanarak Alina Kabayeva ile beraber yaşamaya başlamıştı. Çiftin iki erkek çocukları bulunuyor. 

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 09:29
YORUM EKLE