Galata Kulesi'nde Restorasyon Sonbahara Kaldı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, restorasyonu devam eden Galata Kulesi'nin dış bakımına, kuşların göçme vaktine kadar bir süre ara verildiğini açıkladı.

Galata Kulesi'nde Restorasyon Sonbahara Kaldı

Bakan Ersoy, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda;

"Galata Kulesi'nde yürütülen müzeleştirme çalışması sırasında ebabil kuşlarına duyarsız kalamazdık. Kulenin dış bakımına kuşların göçme vaktine kadar ara veriyoruz. Ayrıca müzede Galata'nın kuşları için özel bir bölüm de olacak. Hassasiyet gösteren herkese teşekkür ediyorum."

"Galata kuşların yuvası olmaya devam edecek"

Vakıflar Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise vakıf medeniyetinin, her tür canlıyı korumak ve yaşatmak için var olduğu hatırlatıldı.

"Bin yıllık vakıf medeniyetimizin kurumsal varisi olan Vakıflar Genel Müdürlüğümüz ezelden vakıf olduğumuz bu misyonla hareket etmektedir." ifadesi kullanılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ebabil kuşlarının Galata Kulesi'ndeki yavrulama döngüsü devam ettiği için Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy'un talimatları doğrultusunda, Bilim Kurulu ve ilgili derneklerle yapılan değerlendirme sonucunda iskelenin acilen kaldırılarak bakım çalışmalarına sonbaharda başlanması kararlaştırılmıştır.

Restorasyon sırasında mevcut kuş yuvaları olduğu gibi korunacaktır. Yapılacak müze konsepti içinde Galata'nın kuşlarına özel yer verilecek. Galata, kuşların yuvası olmaya devam edecek."

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜROL TEKE
GÜROL TEKE - 1 yıl Önce

çok özür dilerim,hatalı anlatmışım,daire babamdan kaldı,üç kardeşiz,ağabeyimde vefat etti,ağabeyimin çocuklarından biri borcu nedeniyle alacaklı tarafından dairemize icra geldi,54.000 tl borcu varmış faiziyle birlikte,icra satışı gerçekleşirse tamamımı satılır yoksa yalnızca ona ait hissemi satılır,bu durumda en akıllıca yapacağımız nedir,ilginizden dolayı çok teşekkür ederim

EMLAK GÜNDEMİ: Evde hisse paylaşımı yapılamayacağı için evin tamamı için satış söz konusu. Hisse satışı olmaz. Ancak diğer hissedarlar bedelini ödeyerek hisseyi alabilir ve evi icra satışından kurtarabilirler.

İbrahim gökdaş
İbrahim gökdaş - 1 yıl Önce

Merhaba dedemden kalan bi ev var amcamın vergi borcu var nasıl satın alabiliriz beş kardeşler

EMLAK GÜNDEMİ: Amcanız reddi miras yapmalı. Diğer hissedarlar da tapuda devrini verir. Borcu olan amcanıza ve diğerlerine hakkını elden ödersiniz.

Demir yavuz
Demir yavuz - 1 yıl Önce

7 hisseli müstakil ev alacağı fakat hisse sahibin birin üstünde 6 tane icara dosyası tahmin 23 milyar gibi rakam söylüyor 4 milyar gibi bi ödeme yapdığı söylüyor ama halen tapu da üstündeki haciz in devam etin görünüyor nasil yol ızleme lâzım şimdiden teşekkür ederim

EMLAK GÜNDEMİ: İcra müdürlüğü aracılığı ile konan taşınmaz üzerindeki haciz borcun ödenmesi ile kaldırılabilir. Bunun için öncelikle haczin hangi icra müdürlüğü aracılığı ile ve hangi dosya üzerinden konulduğunun tapu kaydından öğrenilmesi gerekmektedir.

Ahmet
Ahmet - 12 ay Önce

Merhaba
Annemden kalan bir arsa var.
Kardeşlerim arasında mal paylaşımını yaptık arsayı bana verdiler.
Fakat henüz devrini yapmamışız.
Ayrıca bir kardeşimin üzerinde icra var.
Abim reddi miras yapsa karşı taraf reddi miras karşıtı dava açabilir mi.
Açsa kazanırlar mı.
Yada bu arsayı icralık olarak kendi adıma getirsem ne gibi sorun olabilir acaba.
Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim.

EMLAK GÜNDEMİ: 3 aylık süre aşılmamış ise reddi miras yapabilir. Reddi miras sonrası alacaklılar elbette dava açabilir. Ancak sonuç ne olur kestirmek zor.

Filiz gürşen
Filiz gürşen - 11 ay Önce

Kayınpeder ölmeden önce eşime ve görümceme birer yazlık verdi kaynıma çok para yardımı yaptıkları için ona bu durumu söylemediler kayınpeder ve kayınvalidem vefat etti biz kaynımın borcunu kayınpederden kalan diğer mallara icra gelince öğrendik icradsn bu malların hepsi değerinin altında satılacak ama yinede borcunu karşılamıyor kaynım bu icra işlemleri bittikten sonra yazlıklardan hakkını almsk için dzvq açabilir mi 2011 yılında tapu şerhli verildi bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim

EMLAK GÜNDEMİ: Dava açarak miras payını talep edebilir. Dava sonucunda tapular iptal edilebilir.

Mehmet balçık
Mehmet balçık - 10 ay Önce

Selamunaleykum babam vefaat etti ,,6,kardesiz annem saĝ engelli abim var ablalarm evli ablamin bi tanesi enistem borc ettirmis her yere imza attirmis suan hisselerinde ayri ayri olmak uzere 500binn uzerinde borc gozukyo alacaklının borcunu birisi odeyip dosyayo temlik.aldi ve parselin birini mahkemeye vererek ortakligin giderlmesi veya ihale yoluyla satilsin dye mahkemeye verdi mahkemede borclu olan ablamin hissesini ben satin almak istyorum desem cikarima olurmu veya ne yapmam lazim diger kardedlerim.hisselerni bana bikac gun icinde devredyo sadece borclu olan.ablamin hissesni almycam bu olay benim.zararma olurmu miras 8pay 6payini komple uzerime aliyorum borclu ve engelli abimim.hissesi haric

EMLAK GÜNDEMİ: Mirasçılardan birisi icralık olduğunda hissesi ilk olarak almak istemeleri durumunda diğer hissedarlara satılır. Hiçbir hak kaybı yaşamazsınız, miras paylaşımında da her iki hisseye sahip olursunuz. Sorun çıkmaz.

SIRADAKİ HABER