Anadolu Uygarlıklarının İzleri İstanbul'da

Anadolu’nun kültürel dokusunun oluşmasına katkı sağlayan tarihi mirasın, sanat yoluyla aktarıldığı Siret Uyanık’ın proje Koordinatörü olduğu, Galerim Sanat galerisinin yürüttüğü “Anadolu Uygarlıklarından İzler İstanbul” projesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla gerçekleşiyor.

Anadolu Uygarlıklarının İzleri İstanbul'da

1-30 Aralık tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan; resim, heykel ve seramik alanlarında çağdaş Türk Sanatçılarının eserleriyle oluşturulan seçki, sanat izleyicilerine sunulacak.

Anadolu Uygarlık tarihinin; çağdaş sanatın usta temsilcileriyle yorumlandığı, disiplinler arası buluşmayla oluşturulan “Anadolu Uygarlıklarından İzler İstanbul” projesi 1-30 Aralık tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.Proje kapsamında bir grup genç sanatçının Kültepe Tabletleri’ni konu alan “Bellek Kültepe” adlı sergisi de izlenebilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla hazırlanan proje kapsamında dünyaca ünlü Devlet Sanatçısı Şefika Kutluer sanatseverlere “Anadolu ‘nun ruhu” adlı unutulmaz bir konser verecek.Şefika Kutluer ‘e European Baroque Ensemble eşlik edecek.Düzenlenecek olan “Anadolu Uygarlıkları ve Sanat Üzerine” konulu bir panelde Sanatçı ve İmoga Müzesi’nin kurucusu Prof. Süleyman Saim Tekcan, Kültepe Kazı Başkanı Prof.Dr. Fikri Kulakoğlu, Başkent Üniversitesi Dekanı Prof.Dr. Adnan Tepecik, Hacettepe Üniversitesi Seramik Bölümü Başkanı Doç.Dr. Mutlu Başkaya ve Ankara Resim Heykel Müzesi Müdürü Erdem Akkurt konuşmacı olarak yer alacak.

Metin yazısını Sanat Tarihçi Prof.Dr. Kıymet Giray’ın hazırladığı, Kazı Başkanı Fikri Kulakoğlu’nun da danışmanlığını yaptığı sergide, resim,heykel ve seramik alanlarında 95 eser yer alıyor.

Anadolu Uygarlıklarından İzler İstanbul 01-3” Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Projede yer alan sanatçılar;

ADNAN TEPECİK,AHMET DALKIRAN,ALAYBEY KAROĞLU,ATİLLA CENGİZ KILIÇ,AYDIN AYAN,AYHAN YILMAZ,AYŞEGÜL TÜREDİ ÖZEN,BALKAN NACİ İSLİMYELİ,BERİL ANILANMERT,BERNA OKAN,BİLGEHAN UZUNER,BİNGÜL BAŞARIR,BURCU ÖZTÜRK KARABEY,BÜNYAMİN BALAMİR,CANAN DİZDAR TERWİEL,DEVRİM ERBİL,EKREM KAHRAMAN,ELİF AYDOĞDU AĞATEKİN,EMRE FEYZOĞLU,ENVER GÜNER,ERDİNÇ BAKLA,ERGİN İNAN,ERTUĞRUL ATEŞ,GÜLTEN İMAMOĞLU,HALİL AKDENİZ,HASAN KIRAN,HASAN RASTGELDİ,HASAN ŞAHBAZ,HİKMET SERDAR MUTLU,HİMMET GÜMRAH,HÜSEYİN ELMAS,İHSAN ÇAKICI, İLHAM ENVEROĞLU,İLHAN MARASALI,KADİR ŞİŞGİNOĞLU,KEMAL ULUDAĞ,LÜTFÜ KAPLANOĞLU,MEHMET TÜZÜM KIZILCAN,MERİH TEKİN BENDER,MELİHA YILMAZ,MERAL ÖZTÜRK,MURAT ERKAN,MURAT KURT,MUTLU BAŞKAYA,MUSTAFA CEVAT ATALAY,MUSTAFA ORKUN MÜFTÜOĞLU,MUSTAFA PİLEVNELİ,MUSTAFA TUNÇALP,ÖDÜL IŞITMAN,ÖNDER AYDIN,RAUF TUNCER,SAADET GÖZDE,SELMA ŞAHİN,SEMA KARASERAP ÜNAL,SEVİM ÇİZER,SİRET UYANIK,SÜLEYMAN SAİM TEKCAN,TÜLİN AYTA,VAROL TOPAÇ,VEDAT KACAR,YÜCEL DÖNMEZ,ZEHRA ÇOBANLI,ZUHAL ARDA ve 

Genç Sanatçılar 

AHMET MANSUROĞLU , ALİ ERTUĞRUL KÜPELİ, ARİF DEMİREL, AYSU KILIÇ, BATUHAN KARAKOÇ, BİKE BAŞARAN, BURAK EKİNCİ, CEYDA NUR AKCAN, CİHAT ORDU, DİKAN CEREN HOPOĞLU , DİLARA KOZ, ERDOĞAN PAKSOY , ERSEN BOĞUTEKİN, GAYE ŞEHRİ KILIÇ, GÖKSU GÜVENDİK, GÜLER ARIK, İLAYDA ŞİRİN TÜRKMEN, MERVE GÖZDE BİNGÜL, NERMİNNUR AYDIN, NİHAT ÖZCAN, OĞULCAN ÖZ, OĞUZ ÇALIŞKAN, SADIK RAMAZAN YILMAZ, SELİN KESKİN, SİNEM KARAKAYA, UĞUR AVCI, YİĞİTHAN DUMLU, YUSUF ŞENGÜR

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şükrü cankul
Şükrü cankul - 1 ay Önce

Apartmanımız11 daire önce ev mesken olarak satıldı herkes tapusunu aldıktan sonra ilk girişin iki dairesi işyeri olarak açılınca bizim daire numaraları değişti benim daire beş numaraydı şimdi üç numara oldu tapudada beş numara yazılı bankalara da aynı adres ve numaralar var kartımız geliyor başka numaraya gidiyor bunu hangi kurum değiştirecek kanunen yolu nasıl yapılır şimdiden teşekkür ederim

EMLAK GÜNDEMİ: Konu hakkında detaylı bilgiye altta yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz: https://www.emlakgundemi.com.tr/emlak-sozlugu/tapudaki-hatali-kapi-numarasi-nasil-duzeltilir-h26747.html