banner53

Erdoğan: Amacımız Her Yıl 300 Bin Konutun Dönüşümünü Sağlamak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu. Erdoğan, "Beş yıl içinde acilen dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konutumuz bulunuyor. Amacımız, 100 bini İstanbul'da olmak üzere, her yıl 300 bin konutun dönüşümünü sağlamak." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, "Yetkiyi doğrudan milletten alan bir hükümet olarak, yaptıklarımızın hesabını milletimize vermek en başta gelen görevimizdir." dedi.

"Türkiye'nin 2023 yürüyüşü, pek çok kesimi rahatsız etmiştir. Ülkemize yönelik saldırılar, bu süreçte eşi benzeri görülmemiş şekilde arttı." ifadelerini kullanarak, "Sokaklarımızı kaosa teslim etmedik. Terör örgütlerine boyun eğmedik. Meydanı darbecilere bırakmadık. Ülkemizin güney sınırları boyunca kuşatılmasına rıza göstermedik. Ekonomik tetikçilere de teslim olmadık." şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Türkiye için yazılan senaryolarda 2019 'teslim oluş yılı' öngörülmüştü. Şükürler olsun ki 2019'u yeniden yükseliş yılına dönüştürdük." dedi.

"21 adet yurdu daha hizmete açıyoruz"

"Bu yılın ilk yarısında 13 bin 750 yatak kapasiteli 21 adet yurdun daha hizmete açılacağını belirten Erdoğan, "İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde, bu yılın ilk 6 ayında 2 bin ve izleyen dönemde 10 bin adet daha 'Beceri Atölyesi' kurmayı planlıyoruz." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Mesleki eğitim-öğretim merkezlerini güçlendiriyoruz. Bu okullarda çıraklık, kalfalık ve ustalık eğitim-öğretimi alan gençlerimizin, fark derslerini yine aynı yerlerde vererek lise diplomasına sahip olabilmelerinin önünü açıyoruz." dedi.

"Hastanelerimizin toplam yatak sayısını 240 bine çıkarttık"

"Hastanelerimizin toplam yatak sayısını 240 bine, nitelikli yatak sayısını 145 bine çıkarttık. Doktor sayımızı 92 binden 161 bine yükselttik." ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu yıl Konya Karatay, İstanbul İkitelli, Tekirdağ, Kocaeli ve İzmir Bayraklı Şehir Hastanelerinin açılışlarını yapacağız." bilgisini verdi.

"Sağlık turizmi yoluyla ülkemize gelen hasta sayısı 470 bine ulaştı"

Erdoğan, "Sağlık turizmi yoluyla ülkemize gelen hasta sayısı 2019 Kasım sonu itibarıyla yıllık 470 bine ulaştı. Bu sayıyı önce 750 bine, ardından 1,5 milyona yükseltmeyi hedefliyoruz." dedi. 

Dumansız hava sahası uygulamasında mevzuattaki boşlukları ortadan kaldırarak daha etkin bir mücadele yürütüleceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli ilaç üretimi ve yerli plazmadan kan ürünleri üretiminin 2020'de de gündemlerinin ilk sıralarında yer alacağını söyledi.

Erdoğan, "Yerli ilaç ve plazma üretimi ile yerli cihaz geliştirilmesi konusunda engel çıkartanların yaptıkları, vatana ihanetle eş değerdir." değerlendirmesinde bulundu. 

"Tek çare alternatif bir su yolu inşa etmektir"

Boğazdaki deniz trafiğini engellemenin hukuki, ekonomik ve sosyal olarak mümkün olmadığını belirten Erdoğan, tek çarenin alternatif bir su yolu inşa etmek olduğunu söyledi.

Erdoğan, İstanbul Havalimanının ilk etabının ikinci fazını da haziran ayında hizmete açmayı planladıklarını kaydetti.

"Amacımız her yıl 300 bin konutun dönüşümünü sağlamak"

Erdoğan, "Beş yıl içinde acilen dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konutumuz bulunuyor. Amacımız, 100 bini İstanbul'da olmak üzere, her yıl 300 bin konutun dönüşümünü sağlamak." dedi.

"38 ilde daha millet bahçelerimizi hizmete sunuyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl 38 ilde daha millet bahçelerini vatandaşların hizmetine sunacaklarını ifade etti.

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER