banner53

Yazlıklarda Kullanmadığın Dönemde Kiraya Ver Sistemi!

Günümüzde kaynakları verimli kullanmak giderek önem kazanıyor. Artık kimse kullanmadığı tesisi atıl tutup aidat ve bakım giderleri gibi maliyetlere katlanmak istemiyor. Bu durum da paylaşım ekonomisini, "kullanmadığın dönemde kirala" sistemini yaygınlaştırıyor.

Yazlıklarda Kullanmadığın Dönemde Kiraya Ver Sistemi!

KULLANILMAYAN DÖNEMDE KİRALA SİSTEMİ YAYNGINLAŞIYOR

Ekonomist'te yer alan habere göre, yazlık konutların ve villaların yapıldığı Çeşme, Bodrum gibi kıyı bölgelerinde de bu sistem uygulanmaya başladı. Villa projelerine eklenen rezidanslarda otel hizmeti verilmesinin yanı sıra kullanılmayan dönemde tesislerin kiralanması sistemi de yaygınlaşıyor.

SAHİL PROJELERİNDE YENİ SİSTEM

Ant Yapı, Besa Grup, Nef ve Akfen inşaat gibi firmalar projelerinde rezidans hizmeti vermelerinin yanı sıra kullanılmayan dönemde kiralama gibi uygulamalarda yapıyorlar. Bu sistemle satın aldığı rezidansı yılın belirli bir döneminde kullanan yatırımcı kullanmadığı dönemde işletmeci firma tarafından kiralanmasına izin veriyor. Böylece hem mülk atıl kalmamış oluyor hem de yatırımcısına gelir sağlıyor. İstanbul'da uygulanmaya başlayan ve kıyı kesimine yayılan bu sistemin önümüzdeki dönemde daha da yaygınlaşması bekleniyor.

BODRUM LOFT

300 milyon lira yatırım yaptıkları Bodrum Loft projesinde satış planıyla yepyeni bir model yaratacaklarını belirten Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, mülk sahiplerinin kalmadıkları dönemde kiralayabileceklerini söylüyor. 2020'de bitecek projede yer alan 61 ünitelik otelde işletmeyi Maça Kızı yapacak. Resepsiyonu, restoranı, spa'sıyla bir otel hizmeti olacak. Ama otel gibi günlük konaklama yerine en az bir haftalık rezervasyonlar yapılacak. Sistemi beş yıl opsiyonlu verdiklerini söyleyen Akın şu bilgileri aktarıyor: "Yıllık 40 bin avroluk 150 metrekare bir yer beş yılda 200 bin avro ediyor. 200 bin Euro verdiğinde beş yıl boyunca kullanıyorsun. Siz söylüyorsunuz biz satıyoruz, yüzde 65 sizin yüzde 35 işletmenin oluyor. Kendiniz müşteri bulursanız parayı kendiniz alıyorsunuz. Yıllık belli zamanda aidat yok. Her türlü sosyal hizmet var"

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2019, 07:30

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER