banner53

Verdiği Bin Liralık Depozitoyu Almayan Kiracı Eve 10 Bin Liralık Zarar Verdi!

Ev sahibi-kiracı tartışması İstanbul Arnavutköy'de yaşandı. Evden çıkacak olan kiracı bin liralık depozitoyu alamayınca eve 10 bin liralık zarar vererek çıktı. Olay yargıya taşındı.

Verdiği Bin Liralık Depozitoyu Almayan Kiracı Eve 10 Bin Liralık Zarar Verdi!

DEPOZİTO KAVGASI

Karar'da yer alan habere göre, ev sahibi Hüseyin Vatansever Arnavutköy Merkez Mahallesi Ahenk sokakta yer alan dairesini 1 sene önce M.Ö.'ye kiraya verdi. 1 sene boyunca kiracısı olan M.Ö.'nün geçtiğimiz hafta evden çıkacağını ve Silivri'ye taşınacağını ev sahibi Hüseyin Vatansever'e söyledi. Vatansever ise evde bazı tamir ve tadilat işleri yapılması gerektiğini kiracısına söyledi.

1 yıl önce sıfır daireyi kiraya verdiğini söyleyen ev sahibi, banyo, klozet ve kornişlerin tamir edilmesi için kira kontratı yaptıkları zaman kiracısından aldığı depozitodan harcama yapacağını, harcamalar sonrasında da geriye kalan parayı kiracısına vereceğini söyledi. Fakat kiracısı  kabul etmedi. 1 yıl önce ev sahibine verdiği bin lira depozitoyu geri isteyen kiracı, ev sahibi ile anlaşamadı. 

EVE 10 BİN LİRALIK ZARAR VERDİ

Kiracısına sıfır bir daire verdiğini, evindeki tamiratların yapılması için ilk kontrat imzaladıklarında aldığı depozitoyu kullanmak istediğini, ancak kiracısının buna karşı çıkarak depozitonun tamamını geri istediğini belirten  Hüseyin Vatansever, "1 yıl önce evimi kiralayan bu şahıs Silivri'ye taşınmak için evimden çıktı. Ancak evimde banyo, klozet ve perde kornişleri kırılmıştı. Ben de bu hasarların giderilmesi için kendisine söyledim ancak kiracım olacak kişi bu tamiratları yapmadı.  Ben de depozitosunu geri vermeyeceğimi, bu tamiratların yapıldıktan sonra harcanan masrafı düşerek kendisine verebileceğimi söyledim. Durum böyle olunca kiracım memleketlisi olan 30-40 arkadaşını toplayarak boşalttığı daireye gelerek bütün duvarları tornavida ile çizdiler. 57 adet çizik var tüm duvarlarda. Sadece duvarlar değil, evdeki kombiyi bile söküp götürmüş. Tüm bunları depozitoyu vermediğim için yaptı" diye konuştu.

POLİSE GİDEREK ŞİKAYETÇİ OLDU

Vatansever, yaklaşık 10 bin liralık zararının olduğunu ileri sürerek polise giderek eski kiracısından şikayetçi oldu. Zararının karşılanmasını talep eden Vatansever, "Ben TIR şoförlüğü yaptım, teneke içinde uyuyarak bu birikimi yaptım ve evimi yaptım. Ben tansiyon hastasıyım. Evimi bu halde görünce içim parçalandı. Emeğimin böyle heba olması beni çok üzdü. Şikayetçi oldum. Söküp götürdüğü kombiyi getirsin. Depozitosunu vermeyeceğim, çünkü evime verdiği zarar çok büyük" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 06:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER