Tuzla Ambiyans Sitesi Yönetiminden Açıklama Geldi

Şahsuvaroğlu Ambiyans Sitesi sakinleri, 'Asgari ücret cezası' adı altında kendilerine cezalar kesildiğini, ödemedikleri takdirde araçlarıyla otoparka giremediklerini ve site yönetimi tarafından iş yerlerine şikayet mailleri atıldığını iddia etmişti. Site yönetiminden açıklama geldi.

Tuzla Ambiyans Sitesi Yönetiminden Açıklama Geldi

ŞAHSUVAROĞLU AMBİYANS SİTESİ YÖNETİMİ BASIN AÇIKLAMASI

Habere konu olan Şahsuvaroğlu Ambiyans Sitesi’nin yönetimi, ilgili yasalar çerçevesinde, usulüne uygun olarak yapılmaktadır. Kamuoyuna yansıyan haberlerde belirtilen asılsız ve hiçbir dayanağı olmayan tüm iddialar, grubumuzun yönetim ilkeleri ve anayasasıyla örtüşmemektedir.

Söz konusu haberlerde geçen açıklamalar, tarafsızlıktan uzak asılsız iddialardan oluşmaktadır. Bu iddialar, siteye olan yükümlülüklerini, borçlarını yerine getirmeyen yaklaşık 20 malikin, site yönetimini kötüleme adına düzenlenmiş olduğu bir organizasyon olarak görülmektedir. Bu kişilerin dışında hiçbir site sakinimizin yönetimle veya sitenin işleyişi ile ilgili herhangi bir sorunu bulunmamaktadır.

Söz konusu haberlerde Site Yönetimi tarafından “kişiye göre uygulama yapıldığı ve ceza kesildiği, sakinlerin siteye sokulmadığı ve ölümle tehdit edildiği, hakaretler edildiği, siteye borcu olmayanlara da birtakım uygulamalar yapıldığı, 10 bin liraya varan cezalar kesildiği vb…” gibi tamamen çarpıtılmış, aslı araştırılmamış iddialar yer almaktadır.

Bu iddiaların çoğu ile ilgili açılmış herhangi bir dava veya soruşturma yoktur. Asılsız iddialarda bulunan kat maliklerinin iddialarına ilişkin bir dava ve soruşturma müracaatı da bulunmamaktadır.  Ortada bu denli ciddi bir itham veya suç isnadı var iken, örneğin ölüm tehdidi konusunda neden bir şikâyet olmadığı sorgulanmamış ve haber yapılmıştır.

Kişilerin evlerine alınmadıkları, siteye sokulmadıkları gibi çok ciddi ithamlar hakkında herhangi bir soruşturma ya da dava yoktur ve sorgulanmamıştır. Haberlerin içeriği ilgili haberi yapan kurumlar tarafından şahsımızın görüşlerine başvurulmadan, site yönetimi ile hiçbir görüşme yapmadan objektif haber kriterleriyle örtüşmeyecek şekilde haberler yapılmıştır.

Bu bağlamda haberlerde site ve inşaat firmasına karşı karalama ve kötüleme yapılmıştır. Daha ileriye gidilerek grubumuzun yöneticilerinin isimleri de deşifre edilerek hedef gösterilmiştir. 

Oysa ki, haberlerdeki içerikten asılsız olarak belirtilen sitedeki tüm uygulamalar, tamamen 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu’na ve bu çerçevede hazırlanmış yönetim planına uygun olarak yasal çerçevede yapılmaktadır.

Yapılan tüm uygulamalar, site yönetimi tarafından alınan kararlar çerçevesinde ve tüm kat maliklerine önceden duyurularak, gerekli usulü bildirimler ve uyarılar yapılarak, bu kural ve kaidelere uymayan, sitenin bu anlamda düzenini bozan, borçlarını ödemeyen, kısaca hukuka ve kurallara göre hareket etmeyen kişilere karşı uygulanmaktadır.

Bu anlamda, siteye olan borçlarını ve ortak giderlerini ödemeyen ve ödememek için direnen site sakinleri, kişi ve isim gözetilmeksizin bu yaptırımlara tabi olmaktadır ve hukuk düzeni bunu korumaktadır. Bu uygulama sadece Site Yönetimimiz tarafından uygulanan bir uygulama değil.

Yasalar çerçevesinde yapılan bu uygulamalar, farklı sitelerde yine Kat Mülkiyeti Kanununa ve ilgili mevzuat çerçevesinde yapılmaktadır. Bu tamamen hukuk düzeninin koruduğu ve kanunların izin verdiği hukuki bir yoldur. Bu sebeple araştırılmadan, sorgulanmadan, herhangi bir değerlendirme ve tarafımızla bir görüşme yapılmadan yayınlanan bu yöndeki haberlere itibar edilmemesi gerekmektedir. 

Konuya ilişkin yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu bildirerek, asılsız iddialardan yola çıkarak haberlerimize yer veren kurum ve kuruluşlar başta olmak üzere kamuoyuna saygıyla duyururuz. 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Okkes
Okkes - 11 ay Önce

Ev alacaktım. Vazgeçtim.

Khizero
Khizero - 11 ay Önce

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler.. Var demek ki bir şeyler..