Soner Yalçın'ın SİT Alınındaki Villasında Kaçak Bölüm Tespit Edildi

Gazeteci Soner Yalçın’ın, SİT alanındaki villasında bir kez daha kaçak inşaat tespiti yapıldı. Kaçak yapı ile ilgili tutanak tutuldu, yıkım kararının yanı sıra para cezası kesildi.

Soner Yalçın'ın SİT Alınındaki Villasında Kaçak Bölüm Tespit Edildi

Gazeteci Yalçın'ın İstanbul Levent'te SİT alanındaki kale gibi korunan villasında bir kez daha kaçak inşaat yapması başını belaya soktu.

Beşiktaş Belediyesi, kaçak inşaat ile ilgili Yapı-Tatil Tutanağı düzenlerken belediye encümeni kaçak yapı ile ilgili hem yıkım kararı hem para cezası kesti.

Yalçın'ın Levent'te bulunan SİT alanındaki evinde çok detaylı yenilemeler yaptığı ve villanın dış cephe duvarları hariç neredeyse tamamında işlem gerçekleştirildiği ortaya çıkmıştı.

Yalçın'ın inşa ettiği milyonlarca dolarlık villayla ilgili Sabah'ın haberinden sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı harekete geçmiş, usulsüz inşaatla ilgili soruşturma başlatılmıştı.

Ekiplerin, Yalçın'ın villasında yaptığı incelemeler geçtiğimiz günlerde tamamlanmış, Soner Yalçın'ın villadaki kaçak inşaatlarla ilgili suç duyurusunda bulunulmuştu.

YENİ KAÇAKLAR TUTANAKTA...

Soner Yalçın'ın Levent'teki villasında geçtiğimiz ay yeni kaçak inşaat yaptığı tespit edildi. Yalçın'ın geçmiş yıllarda yaptığı kaçağı araştırmaya giden ekipler, kale gibi villada yeni kaçak inşaatlarla karşılaştı.

Beşiktaş Belediyesi, Yalçın'ın evindeki kaçak inşaat ile ilgili 12 Haziran 2020'de Yapı-Tatil tutanağı tuttu. Tutanağı; Beşiktaş Belediyesi çalışanı 2 Teknik Eleman ile 1 Zabıta Memuru imzaladı.

Soner Yalçın adresinde bulunamadığı için tutanağa imza atmadı. Yalçın'ın müştemilatta, havuzda, bekçi kulübesinde ve terasta büyütmeler yaptığı anlaşıldı.

Tutanakta, kaçak inşaatın mühürlenerek tatil edildiği yer aldı. Soner Yalçın hakkında 2960 sayılı Boğaziçi Kanunu ve 3194 sayılı İmar Kanunu kapsamında yasal işlem başlatıldı.

Beşiktaş Belediyesi encümeni, Yalçın'ın kale gibi korunan villasındaki kaçak yapılaşma ile ilgili iki kritik karar aldı. Belediye encümeni 23 Haziran tarihli kararında, mal sahibi Soner Yalçın'a oybirliği ile 70 bin 512 lira ceza kesti.

Yine belediye encümeni 30 Haziran tarihli kararında, oybirliği ile Yalçın'ın kaçak villasının projesine uygun hale getirilmesine ve yıkımına hükmetti.

Sabah

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2020, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER