banner53

Sit Alanına 48 Saatte Yapılan Kaçak Villayı Sahibi Yıkıyor!

Antalya Demre'ye bağlı Kekova Koyu'nda, koruma altında bulunan birinci derece doğal sit alanına, salgın fırsatçılığı yapılarak 48 saat içerisinde inşa edilen kaçak villa, sahibi tarafından sökülüyor. 12 gün boyunca devam eden söküm işleminden sonra hafriyat alandan kaldırılacak.

Sit Alanına 48 Saatte Yapılan Kaçak Villayı Sahibi Yıkıyor!

Villanın İstanbul'da yaşayan sahibi işadamı M.A., tarafından kısa sürede yapılan yıkım çalışması jandarma ekipleri tarafından izlenirken Demre Belediyesi zabıta ekipleri, villanın söküm işlemlerini inceledi. 

Villanın tamamı sökülüp, alan temizleninceye kadar denetimin devam edeceğini belirtildi. Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, ilk encümen toplantısında kaçak villaya ceza uygulanacağını, ayrıca Demre Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulack. 

48 saat içinde inşa edilen villa için deniz kıyısından tekneler kullanıldı ve villaya kadar malzeme taşımak için ray kurulduğu ortaya çıkmış ve olay, Türkiye'de büyük tepki çekmişti. 

48 SAATTE TAMAMLANMIŞTI

48 saatte yapılan, yapımından 10 gün sonra yine yaptıranlar tarafından sökülmeye başlanan kaçak villanın Koyun Adası karşısındaki arazisi, 1990 yılında H.E.İ.'ye satıldı.

Zilyetli olan arazi, içindeki 98.50 metrelik yapı ile beraber 1304 metrekarelik büyüklüğe sahip. H.E.İ., yapılaşmanın kesinlikle yasak olduğu yere beyana dayalı olarak 7 Kasım 2018 tarihinde yapı kayıt belgesi aldı. 

H.E.İ., 6 Nisan 2020 tarihinde ise noter kanalıyla araziyi M.A.'ya devretti. M.A. ise 98.50 metrekarelik yapıyı yıkarak, yerine çelik konstrüksiyon, ahşap balkonlu villa inşa etti.

Villa yapımı sırasında, deniz kıyısından villaya kadar malzeme taşımak için ray kurulduğu ortaya çıktı. 48 saate bitirilen villa, Demre Belediyesi ekipleri tarafından mühürlendi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2020, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER