banner53

Şırnak'a 3 Milyon Liralık Otogar

Bir dizi ziyaret için Şırnak'a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Şırnak'ımızın otogar ihtiyacı var 9 bin metrekarelik alanı belirledik. 3 milyonluk liralık bu projeyi de Bakanlığımız ve iller bankası aracılığıyla hibe ederek Şırnak'a armağan edecek ve kentimiz son derece modern bir otogara kavuşmuş olacak" açıklamasını yaptı.

Şırnak'a 3 Milyon Liralık Otogar

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik tarafından karşılandı. Karşılama ziyaretinin ardından Bakan Kurum ilk olarak valiliği ziyaret etti.

Şırnak'a 3 milyon liralık otogar

Cizre, Silopi ve İdil ilçelerinde konutların yapımlarının tamamlandığını aktaran Bakan Kurum, "Hak sahibi vatandaşlarımıza teslimlerini yaptık. Şırnak'ta 5 bin 716 konut ve sosyal donatı inşatlarında yılsonuna kadar yüzde doksanını tamamlamış ve vatandaşlarımıza teslim etmiş olacağız. Yine bölge içerisinde ihtiyaç doğrultusunda lise, ilköğretim, cami ve taziye evlerimizi, yaşam alanlarını ve kültürel ihtiyaçlarını bu gün toplantı da kararlarını verdik. Yılsonuna kadar da ihtiyaç olan binalarını inşaatlarını da hızlı bir şekilde yapıyor olacağız. 15 belde ve ilçemizin tüm ihtiyaçlarını, kanalizasyon, atık su, yağmur suyu, dere ıslahı, taziye evi, cami ile ilgili ihtiyaçları, çöp konteyneri, çöp kamyonu, temizlik araçları gibi taleplerini aldık. Bakanlık olarak bu ihtiyaçlarını gidermiş olduk. Şırnak'ın ihtiyacı olduğunu gördüğümüz yeni bir ilkokul ve lise inşaatına da başlama talimatı verdik. Arkadaşlar hızlı bir şekilde onları projelendirecekler ve buradaki ihtiyacı giderip buradaki yaşam kalitesini yükselteceğiz. Şırnak'ımızın otogar ihtiyacı var 9 bin metrekarelik alanı belirledik. 3 milyonluk liralık bu projeyi de Bakanlığımız ve iller bankası aracılığıyla hibe ederek Şırnak'a armağan edecek ve kentimiz son derece modern bir otogara kavuşmuş olacak" diye konuştu.

Bahçelievler Mahallesi'nde DEDAŞ lojmanlarının olduğu kısımda belli kısmına ticaret alanları belli kısmına meydan alanları yapılması suretiyle kent merkezine yine önemli bir projeyi kazandıracaklarını anlatan Bakan Kurum, "Hak sahibi vatandaşların eksik dükkanlarını verilmesi ve buradaki ofis binaları yaşam alanlarıyla projemiz yürüyecek. Belediyemizin talebi üzerine Bahçelievler'deki Menzil Camisi yıkılıp yerine yenisi yapılacak, altında taziye evi olacak. Arkadaşlarımıza talimat verdik projelerini hızla hazırlayıp yapımına başlayacağız. Bir kardeşiniz olarak her türlü desteği sağlayacağız" şeklinde konuştu.

Bakan Kurum, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan ve AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik ile birlikte Cumhuriyet ve İsmetpaşa mahallelerinde terör mağdurları için inşa edilen konutlarda incelemelerde bulunarak, örnek daireyi gezdi.

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER