banner53

Selman Özgün: Yabancı Alıcı Antalya'dan Vaz Geçemiyor!

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) üyesi Helmann Consturaction Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Selman Özgün, Türkiye'de yabancıya en çok konut satışının yapıldığı ilin Antalya olduğunu ve kentin yabancıya gayrimenkul satışında da en üst sıralarda yer aldığını söyledi.

Selman Özgün: Yabancı Alıcı Antalya'dan Vaz Geçemiyor!

Yenisafak'ta yer alan habere göre Özgün, REIDIN ve GYODER tarafından hazırlanan ve yeni konut fiyat endeksi kapsamında sunulan veriler irdelendiğinde 2018 yılının ilk çeyreğinde yüzde 6,1 düzeyindeki yabancılara konut satış oranının, 2018’in son çeyreğinde yüzde 15 düzeyine ulaştığını söyledi.

Helmann Consturaction Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Selman Özgün, 250 bin dolardeğerinde bir mülk edinen yabancılara Türk vatandaşlığı hakkı tanınması hakkında birçok firmanın bilgi sahibi olmadığına işaret etti. Özgül daha bilinçli bir sektör ile satışların katlanabileceğini söyledi.

VATANDAŞLIK VERİLMESİ SATIŞLARI ARTTIRDI

Antalya’ya bu yıl en çok turist gönderen ülkeler Rusya ve Almanya oldu. Zirvede yeralan ülkeler Türkiye’de konut satım alımında da yine listenin başında yeraldılar. Kemer, Manavgat Rusların ağırlıklı tercihi olurken Alanya Almanların en çok tercih ettiği yerler arasında yeraldı. Yabancı yatırımcı açısından ise Antalya merkez Konyaaltı çekim merkezi oldu. Belek ise yabancı yatırımcıların gözbebeği oldu.

Selman Özgül son olarak faiz indirimleri ile sektörün ivme kazanacağını söyledi. Sektördeki asıl problemin banka kredileri faizi olduğunu belirten Özgün, “Kredi şartları çok zorlaştırılmış durumda idi.Faiz indirimi ile sektörümüz bu handikaptan kurtulmuş olduk” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 08:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nursel Akdag
Nursel Akdag - 7 ay Önce

Bende ev aldim Selman bey e burdan Tesekkür lerimi sunuyorum calismalarinin cok daha Iyi basarilarla olmasin dilerim....

SIRADAKİ HABER