Samsun Sheraton Oteli Satışa Çıkarıldı İddiası!

Tanrıverdi Holding'e ait ve maliyeti 150 milyon dolar olan Sheraton Grand Samsun'un satılacağı iddia edildi.

Samsun Sheraton Oteli Satışa Çıkarıldı İddiası!

Para Dergisi'nde yer alan habere göre, Tanrıverdi Holding'in temelleri 1900'lü yılların başına dayanıyor. Tekstilci bir aile. Dedeleri manifaturacılık yapıyormuş. 1970'te Recep ve İbrahim Tanrıverdi kardeşler ilk şirketleri Tanrıverdi Mensucat'ı kurmuş.

Bugün bu şirketi perde markası Verdi ile biliyoruz. Aslen Samsun Çarşambalılar. Manifaturacılık işleri büyüyünce önce Samsun'a göçmüşler. 1966'da da İstanbul'a gelmişler. Tanrıverdi, şu anda dünyanın önde gelen entegre perde üreticilerinden biri.

Aile son yıllara kadar hep tekstil işiyle iştigal etmiş ancak son yıllarda turizm alanında da ciddi yatırımlar yapıyor. İstanbul Beşiktaş'ta Dolmabahçe Sarayı ile Deniz Müzesi arasında çok lüks bir otel yaptılar. Oteli dünyaca ünlü otel zinciri Shangri-La Hotels işletiyor.

İYİ BİR MÜŞTERİ ÇIKARSA...

Grubun bir de Samsun'da yaptığı bir oteli var: Sheraton Grand Samsun. Yatırım maliyeti 150 milyon dolar olarak açıklanmıştı.

221 odalı otel 122 metre yüksekliği ile Karadeniz Bölgesi'nin en yüksek binası unvanına sahip, işte, kulisimiz de bu otelle ilgili. Tanrıverdi Holding'in Samsun'daki oteli satışa çıkardığı Karadenizli işadamlarının dilinden düşmüyor. İyi bir müşteri bulunursa satılacakmış. Kulisimiz bu söylentiyle sınırlı değil. Bir dönem Shangri-La Hotels'in işlettiği otele Katarlıların talip olduğu medyaya yansımıştı. Sonrasında bu iddialar doğrulanmadı.

Ancak bu satış söylentileri tekrar gündeme gelmeye başladı, iyi bir müşteri çıkarsa Beşiktaş'taki oteli de satma niyetleri varmış, iki büyük otelin satışıyla ilgili söylentilere kayıtsız kalamadık, paylaşalım istedik. Turizm yatırımcılarına duyurulur...

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2019, 06:28
YORUM EKLE