Pes Dedirten Olay: Elazığ'da Deprem Sonrası Sağlam Evlerin Kiraları Katlandı!

Elazığ'da 6.8'lik depremin ardından evi hasar alan birçok vatandaş kiralık ev aramaya başladı. Ev sahipleri ise durumu fırsata çevirerek daha önce kirası 700 lira olan dairenin fiyatını 1000 liraya kadar çıkardı. Kimi ev sahibi ise iyi niyetli davranarak depremzedelere fiyat konusunda yardımcı olmaya çalışıyor.

Pes Dedirten Olay: Elazığ'da Deprem Sonrası Sağlam Evlerin Kiraları Katlandı!

"KİRALIK DAİRELERE TALEP ÇOK FAZLA"

Elazığ'da bazı ev sahiplerinin fırsatçılık yaptığını söyleyen İbrahim But, Milliyet'e yaptığı açıklamada, "Burada kiralar 700 lira civarındaydı şimdiki dönem 1000 liraya kadar çıktı. Kiralık dairelere talep çok fazla ancak kiralık ev çok az. Bazı daire sahipleri fırsatçılık yapıp yüksek fiyatlar istiyor. İyi niyetli ev sahipleri de var. 'İnsanlara yardımcı olun' diyorlar" ifadelerini kullandı.

"KİRALIK DAİRELERİ GÖRMEDEN TUTAN MÜŞTERİLER VAR"

Elazığ'daki bir başka emlakçı Hüseyin Bakırdağ ise, son iki günde kiralık daire için çok fazla telefon aldığını söylüyor. Bakırdağ, "Şu an Elazığ'da kiralık daireye çok fazla talep var. Beni arayan müşterilerin yüzde 90'ı kiralık daire için arıyor.Ben de hepsine pazartesi için gün veriyorum. Kiralık daireleri görmeden tutan müşteri bile var. Doğal afet bu herkesin başına gelebilir. Fırsatçılık yapan kişinin evini kiraya vermem." ifadelerini kullandı.

SIFIR DAİRELER TALEP VAR

Ulaştığımız diğer emlak yetkilileri ise sıfır binalara  boş dairelere çok fazla talebin olduğunu söylüyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 06:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Hadi Celik
Mehmet Hadi Celik - 5 ay Önce

Tokinin Satacağı Emlak konut ELAZIĞ Da varmı veya HANGI MUTAHIT DEVLET.ANLASMALI DIR. KONUT ALMAK ICIN EMEKLILER.2.KUSUR TL DAIRE FIYATLARI. NE KADAR BANKALAR PARA VERIRLER. BIRDE.BIMERC AV.YAPI KREYDİ BANKASI SORGULAMA SIKAYET. ETTI. 1984.DE BANKALARA DEVLET YASA CIKARMIS.ANNA DOLLU HAYAT YASAM POLICE SINI G.ANTEP KAMBIYO MUDURU.NUMAN BEY ISRARI BANKAMIZIN MUKELLEF I SINIZ KAMPANYAMIZ.VAR BEN.VE ABEY.HUSEYIN CELIK. ADIM.MEHMET HADI CELIK. TICARI KAPALILI HESAP. POLİCE ZAI

Mehmet Hadi Celik
Mehmet Hadi Celik - 5 ay Önce

Kiralık DAIRE lazım. ELAZIĞ 05368456317.6789011

google-site-verification=YICnoXQvjVWih06MBJp9FBfJkY-ua8wzTHo3jGNdHnc