Marmara Koyun Adası Satışa Çıkarıldı

Marmara Denizi’nde Paşalimanı Adası ile Avşa Adası arasında yer alan ve 1 milyon 700 bin metrekare yüzölçüme sahip Koyun Adası’nın 890 bin metrekarelik kısmı, Kuzeybatı Gayrimenkul tarafından satışa sunuldu.

Marmara Koyun Adası Satışa Çıkarıldı

Etrafta parmakla sayılabilecek kadar az ev, güneş panelleri ile sağlanan elektrik, su ihtiyacı su kuyusundan, denize doğru uzanmış iki güzel iskele, harika bir gün batımı, kıyıya vuran turkuaz renginde dalgaların sesi, bir yandan Marmara Denizi’nin ortasında, Avşa, Marmara ve Paşalimanı adalarının hemen yanı başında, Narlı ve Erdek’e tekne ile 40 dakika mesafede...

1 milyon 700 bin metrekare yüzölçüme sahip olan Koyun Adası’nın  890 bin metrekarelik kısmı, Kuzeybatı Gayrimenkul tarafından satışa sunuldu.

Satışa sunulan kısım için Kuzeybatı Gayrimenkul teklif toplarken ilginin yoğun olması halinde açık ihaleye dönülecek.

Turizm yatırımı için uygun

Ada’nın 890 bin kısmının pazarlama ve satış çalışmalarını yürüten Kuzeybatı Gayrimenkul’ün Genel Müdürü Murat Ergin, bu konuda şu bilgileri verdi:

“Türkiye’deki adaların birçoğu sit alanı ilan edilmiş durumda ve  büyük bir çoğunluğun da imara açık olmadığı düşünüldüğünde Marmara Denizi’ndeki Koyun Adası’nda bir yatırımcı grubuna ait 890 bin metrekarelik kısım hem yatırımcılar için hem geliştiriciler için harika bir fırsat.

Adanın yüzölçümü; 1 milyon 700 bin metrekare.  890 bin metrekarelik  kısım, yüzde 30’luk yapılaşma hakkı ile turizme uygun durumdadır. İmar çalışmaları devam eden Koyun Adası’nın askıdaki imar planının onaylanması halinde

Yaklaşık, 260 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olması öngörülmektedir.   Ayrıca Koyun Adası, özel teşebbüs tarafından turizm sektörüne hizmet verecek şekilde değerlendirilebilecek tek ada konumundadır.

Granit ve çok sağlam zemini, adanın arazi yapısı ve bakir niteliği de göz önünde tutularak, deniz ve yat turizmi potansiyeli oldukça yüksek olduğu söylenebilir.

Yıl genelinde Poyraz rüzgarının hakim olduğu dört tarafı denizlerle çevrili adanın el değmemiş, doğal ve güzel plajlarının, koylarının yanı sıra, berrak denizi de bulunmaktadır.

Güney Marmara Adaları’nın, üzerinde yaşam olan en küçük adasıdır. Seyrek yapılaşma hakkı ile mahremiyetin de korunması mümkündür”

Koyun Adası Hakkında

Koyun Adası, Marmara Denizi’nde Paşalimanı Adası ile Avşa Adası arasında  kalan adadır. Adanın güney ucunda 19 yazlık yapı ve iki adet iskele mevcuttur. Ada, Balıkesir’e  bağlı olup İstanbul’a 65 deniz mili mesafededir.

Kullanım suyu ihtiyacı kıyıya açılmış kuyularla, elektrik ihtiyacı güneş enerjisi panelleri ile veya jeneratör ile sağlanmaktadır.. İçme suyu ve her türlü erzak yakında bulunan adalardan taşıma yoluyla temin edilebilmektedir.

Adaya gitmek için tekne sahibi olmak ya da kiralamak gerekir. Adada birbirinden güzel plajların yanı sıra; berrak, temiz ve doğal bir deniz bulunmaktadır.

Adanın güney burnunun yaklaşık 0.5 mil açığından Paşalimanı Adası’na elektrik gelmesini sağlayan Avşa-Paşalimanı Adası arası, deniz altı elektrik kablosu geçmektedir. Koyun Adası, temiz ve doğal yapısıyla uzun vadeli yatırımlar için elverişli bir ada olma özelliğini de korumaktadır.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2020, 23:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER