Mağara gibi Eve 1.000 TL Kira İstiyorlar!

İstanbul'da yüksek kiralar son zamanlarda gündemden düşmezken, Bayrampaşa'da kiraya verilen 1.5+1 daire sosyal medyada büyük tepkiye sebep oldu. Mağarayı andıran bir görüntüye sahip, mutfak, banyo ve diğer odaları yıkılmış ve virane haldeki daire için 1.000 lira kira istenmesi kiralık daire sorununu bir kez daha gözler önüne serdi.

Mağara gibi Eve 1.000 TL Kira İstiyorlar!

Dünyada 5 milyon kişinin ölümüne neden olan pandemide atılan art arda normalleşme adımları, okulların açılması derken talebin daha da arttığı kiralık daire sorunu giderek büyüyor. 

İstanbul Bayrampaşa'da mağarayı andıran, banyo, mutfak ve odaların yıkık dökük halde bulunduğu daire için istenen 1.000 lira kira ve 2.000 lira depozito sosyal medyada büyük tepki çekti.

"DAİRE KİRACILAR TARAFINDAN BAKIMSIZ KULLANILMIŞTIR"

4 katlı bir binanın bodrum katında yer alan 1.5+1 dairenin soba ile ısındığı ve eşyalı olduğu belirtilirken, ilan sitesine konulan fotoğrafları görenler ise gözlerine inanamadı.

İlan sahibinin verdiği ilana düştüğü "Daire kiracılar tarafından bakımsız kullanılmıştır bunu göz önünde bulundurarak fiyatı uygun tutuyoruz oturacak kişi beğenmediği kısımları yaptırıp kiradan düşülebilir. Forum İstanbul'a çok yakın konumdadır verem metro durağına da çok yakındır" açıklaması ise tepkilerin iyiden iyiye artmasına neden oldu.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Emlak sitesinde yer alan ilanı gören sosyal medya kullanıcıları 1.000 lira kira istenen dairenin fotoğraflarını paylaşıp yorum üstüne yorum yaptı.

İşte o paylaşımlardan bazıları;

Bu ev değil korku filmi seti gibi bir şey.

Girmeden önce 100 bin lira tadilat yapılması gereken ev.

Kendini çok akıllı sanan ev sahibidir. kiracı gelsin benim mağaramı eve çevirsin, cebimden beş kuruş çıkmadan cillop gibi bir evim olsun.

İnsan buranın fotoğraflarını çekerken utanır.

Oturacak kişi beğenmediği kısımları yaptırıp kiradan düşebilir demiş. Oturan 100 yıl kira ödemez.

Kaynak: Son Dakika

YORUM EKLE