banner53

Küre Dağları Seyir Terası için Çalışmalar Başladı

Küre Dağları Milli Parkı'nın Bartın sınırları içerisinde inşa edilen 3 katlı Küre Seyir Terası muhteşem manzarasıyla halkın hizmetine sunulacak.

Küre Dağları Seyir Terası için Çalışmalar Başladı

Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Küre Dağları Milli Parkı'nın Bartın sınırları içerisinde inşa edilen Küre Seyir Terası'nda incelemelerde bulundu.

Ulus ilçesi Aşağı Yukarıalpı köyüne yapılan Küre Seyir Terasındaki incelemeleri sırasında açıklamalarda bulunan Milletvekili Tunç;

 Yapılan çalışmaları yerinde gördük ve inceliyoruz. Gerçekten mükemmel olmuş. Bartın'ın iç kesimlerinde doğa turizmine yönelik güzelliklerimiz zenginliklerimiz var. Özellikle Küre Dağları Milli Parkımız hem Bartın'ın hem de Kastamonu'nun ortak değeri.

Küre Dağları Milli Parkı'nın yarısı Kastamonu'da yarısı ise Bartın'da. Müdürlüğümüzde Bartın'da ve son zamanlarda çok önemli yatırımlar yapıldı Küre Dağları Milli Parkı'nın ziyaretçilerini artırmak için.

Küre Dağları Milli Parkı Avrupa'nın 13 PAN Parks üyesinden bir tanesi Türkiye'nin de tek PAN Parks üyesi. Kentimizin dört bir yanındaki değerlerimizle turizm potansiyelini artırmaya çalışıyoruz.

Doğa, tarih ve deniz turizmini birlikte değerlendiriyoruz. Küre Dağları Milli Parkı yöneticilerimiz ve çalışanları çok büyük emekler sarf ediyorlar ve bölgemize bu tür değerleri kazandırıyoruz.

Gürcüoluk Mağarasında da çalışmalar var. Bu eserlerle gezilecek yerleri çoğaltıyoruz. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Daha çok güzel eserleri inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz.

Küre Dağları Milli Parkı Sınırları içerisinde Ulus ilçesi Aşağı Yukarıalpı köyüne yapılan Küre Seyir Terası 3 katlı olarak inşa ediliyor.

Projede son aşamaya gelinirken Küre Seyir Terası'nın yakın tarihte hizmete alınması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER