Kanal İstanbul Güzergahında 2 Arap İş İnsanının Daha Arazi Aldığı Ortaya Çıktı!

Kanal İstanbul güzargâhında projenin açıklanmasından sonra Kuveyt vatandaşı Wael N Y Alnusef, ve Suudi iş insanı Al Muhaıdıb’ın da arazi aldığı ortaya çıktı. CHP'li meclis üyesi Nadir Ataman, "Nerdeyse bir Arap kantonu kuruluyor" dedi.

Kanal İstanbul Güzergahında 2 Arap İş İnsanının Daha Arazi Aldığı Ortaya Çıktı!

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Kanal İstanbul proje güzergahında mülkiyet tartışmaları sürerken, bölgede Kuveyt vatandaşı iş insanı Wael N Y Alnusef’ın şirketinin 53 dönüm, Suudi Arabistanlı iş insanı Sulaıman Al Muhaıdıb’ın da 9 dönüm arazi aldığı ortaya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) CHP’li Meclis üyesi Nadir Ataman, "Nerdeyse bir Arap kantonu kuruluyor. Kanal İstanbul’un etrafı rant pazarına dönmüş” tepkisini gösterdi. 

Ataman, "Kanal İstanbul’u uzatalım. Arap yarımadasına bağlayalım. O kadar arsa toplamışlar, rahat gidip gelsinler. Kanal İstanbul için ‘İstanbul’un kent nüfusunu oraya çekerek kent rahatlatılacak’ derken işin aslı Arap nüfusu kastediliyormuş. Kanal Araplar tarafından işgal altında. Nerdeyse bir Arap kantonu kuruluyor. Kanal İstanbul’un etrafı rant pazarına dönmüş. Adı ‘ranta giden kanal’ olsa daha iyi olur” diye konuştu.

YORUM EKLE