İmamoğlu: İstanbul'da Tapu Sorunlarını Çözeceğim

İstanbul'da kentsel dönüşümü kabus olmaktan kurtaracağını belirten CHP'nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, "Kentsel dönüşümde vatandaşa teminat olacağım. Vatandaşı müteahhitle baş başa bırakmayacağız. Büyükşehir Belediyesi sürece garantörlük yapacak. Göreve geldiğimizde İstanbul'da tapu sorunlarını çözeceğiz." dedi. 

İmamoğlu: İstanbul'da Tapu Sorunlarını Çözeceğim

"KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ KABUS OLMAKTAN KURTARACAĞIM"

Gaziosmanpaşa Meydanı'nda vatandaşlara hitap eden İmamoğlu, İstanbul'u 16 milyon vatandaşla birlikte yöneteceklerini söyledi. 

Gaziosmanpaşa'nın sorunlarını bildiğini ifade eden İmamoğlu, "Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşümle ilgili ne kadar büyük sorunlar yaşattıklarını biliyorum. İstanbul'da kentsel dönüşümü kabus olmaktan kurtaracağım. Kentsel dönüşümde vatandaşa teminat olacağım. Vatandaşı müteahhitle baş başa bırakmayacağız. Büyükşehir Belediyesi sürece garantörlük yapacak.

"TAPU SORUNU BİTECEK"

Göreve geldiğimizde İstanbul'da tapu sorunlarını çözeceğiz. Milletin böyle bir derdi kalmayacak. İlçe belediyesi imkanlarıyla Beylikdüzü'nde on binlerce insana tapu dağıttım. Milletin malına göz dikmezsen olur. Mahalle birlikleriyle birlikte imzaladığım kentsel dönüşüm şartnamesine harfiyen uyacağım." 

Ekrem İmamoğlu, "Tutturdular İBB'nin sosyal tesislerine alkol sokacakmışım. Beylikdüzü'nde bir tane soysal tesis vardı, 9 sosyal tesis açtım. Gidin bakın, birinde alkol var mı? Sosyal tesislerde daha ucuz çay, sizlere daha ucuz hizmet üreteceğim. Annelere 0-4 yaş arası çocuklarıyla sosyal tesislerden yüzde 40 daha ucuz faydalanmalarını sağlayacağım. Bu şehrin insanlarını barıştırmaya, kucaklaştırmaya geliyorum. Sizlere mutlu, özgür ve daha güzel bir çevrede, dünya kenti İstanbul'da bir yaşam vereceğiz.''

"23 Haziran'da herkes görev almaya, hep birlikte Saraçhane'ye yürümeye hazır mı?" diye soran İmamoğlu, vatandaşlardan "Evet" yanıtını aldı. 

Konuşmasının ardından İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte seçim otobüsü üzerinden vatandaşları selamlayarak, karanfil dağıttı. 

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 07:07
YORUM EKLE