banner53

Gayrimenkul Yatırımcısının Yeni Keşfi Beykoz Çavuşbaşı! Yatırımcı Arsa Topluyor

Beykoz'un gözde emlak merkezi bugünlerde Çavuşbaşı. Özellikle koronavirüs dolayısıyla emlakçılık durma noktasına gelmişken, Beykoz Çavuşbaşı'nda büyük bir hareketlilik yaşandığı öğrenildi. Birçok iş insanının Beykoz Çavuşbaşı'nda korona sürecinde de arsa toplamaya devam ettiği ortaya çıktı.

Gayrimenkul Yatırımcısının Yeni Keşfi Beykoz Çavuşbaşı! Yatırımcı Arsa Topluyor

Çavuşbaşı Belediyesi, Beykoz'a devredildikten sonra mahallelere ayrılan Çavuşbaşı, yerel seçimlerde de belirleyici rol üstlenmesi dolayısıyla dikkat çekmişti.

Çavuşbaşı, imar ve iskân konularında da Beykoz'un en gözde yeri durumuna geldi. İş insanları arsa almak için Çavuşbaşı'na akın ederken, geçmişte en çok konuşulan Karlıtepe'nin de yavaş yavaş arka planda kalmaya başladığı gözlendi.

ÇAVUŞBAŞI YATIRIMCININ AKINANA UĞRADI

Kavacık ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne yakın olan Çavuşbaşı, himayesindeki mahallelerinde yaşayan kalabalık nüfusu ile de dikkat çekiyor. Beykoz'un en kalabalık yerlerinden birisi olan Çavuşbaşı'nda çoğunlukla Trabzon ve Rize kökenli vatandaşların ikamet ettiği biliniyor.

Etrafını saran yemyeşil orman ile temiz ve kaliteli havanın solunduğu Çavuşbaşı'nı ise yatırımcıların gözdesi olması sonrası önümüzdeki 5 yıllık süreçte önemli gelişmelerin beklediği anlaşılıyor.

YATIRIMCI ARSA TOPLUYOR

Beykoz'da yaşayan önemli bir ismin de iş adamlarına ve siyasilere de arsa topladığı bilgisine de erişildi. 

Karlıtepe'nin satılmaması konusunda Beykoz Belediye eski Başkanı merhum Yücel Çelikbilek'in "yerleriniz çok kıymetlenecek, İstanbul'un en kıymetli yerinde oturuyorsunuz. Lütfen yerlerinizi satmayın" demelerine Beykozlu vatandaşları kulak asmamış ve arsalarını gelen ilk yatırımcılara satmıştı.

1 dönüm arazisini 200 bin liraya satan vatandaş 6 ay sonra arsasının 3 ile 5 milyon arasında değerlendiğini öğrenince iş işten geçmişti. Yine aynı tehlike Çavuşbaşı için geçerli.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 01:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER