banner53

Depremzede Konutları Maliyetinin Yüzde 40 Altına Verilecek

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, "Depremzedeler için yapılan konutlar maliyetinin yüzde 40 altına ve üstelik 20 yıl da faizsiz ve vadeli olarak vatandaşlarımıza teslim edilecek. Hak sahiplerine bu yılsonu itibariyle konutlar teslim edilecek" dedi.

Depremzede Konutları Maliyetinin Yüzde 40 Altına Verilecek

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyetini ziyaret etti.

Ziyarette ilk olarak konuşan Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Fatih Avcı, "Dünya olarak bir Pandemi sürecinden geçiyoruz. Bu süre zarfında vekillerimizin Malatya için yaptıkları çalışmaları yakından takip ediyoruz.

Doğru şartlar altında onlar da bir taraftan Covid-19 riskine karşı önlemler alırken bir taraftan da toplumun her köşesinde sorunları dinlemeye gayret gösterdiler.

Hakan Kahtalı Vekilimiz de gerçekten Malatya'yla özellikle de yerel medyayla büyük bir yakınlık içerisinde ve sorunları yakından takip ediyor.

Kendilerine destek oldukları Malatya'nın önünü açtıkları her proje için Malatya kamuoyu adına teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Milletvekili Hakan Kahtalı ise TBMM'nin kapalı olduğu 2-3 aylık bir dönemde, hem kongreleri hem de görevli bulundu Doğu Anadolu'daki teşkilatlardaki görevi gereği oradaki kongrelerle ilgili çalışmaları yürüttüklerini belirterek;

 Aynı zamanda Malatya'mıza yapılan yatırımları değerlendirmek ve bir an önce ve daha hızlı bir şekilde Malatya'mızın, burada yaşayan kardeşlerimizin hizmetine sunabilmek için de gayret içerisinde olduk.

"Depremzede konutları maliyetinin yüzde 40 altına verilecek"

Malatya'da meydana gelen depremlere de temas eden Kahtalı, "Malatya'da 24 Ocak depreminde 4 kardeşimiz de vefat etti. Onlara da Allah'tan rahmet diliyorum. Deprem hayatın bir gerçeği. İlimiz fay hattı üzerinde. Bunun için de biz tedbir alarak depreme dayanıklı yeni konutlar yapmamız gerekiyor.

Bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanımız depremden hemen sonra Çevre ve Şehircilik Bakanımız ile İçişleri Bakanımıza 'bu yılsonu itibariyle konutlar bitmiş olsun' talimatlarıyla çalışmalar çok hızlı bir şekilde sürüyor.

Pütürge'de, Doğanyol'da, Kale'de, Battalgazi'de ve Yeşilyurt'ta depremden hasar görmüş konutların yenilenmesi çalışmaların büyük bir kısmını Allah nasip ederse bu yılsonu itibariyle de teslim etmiş olacağız.

Vatandaşlarımıza olduğu gibi yansıtmayalım diye de Sayın Cumhurbaşkanımızdan yaptığımız talepler doğrultusunda çok büyük oranda indirimler gerçekleştirildi. Konutlarda yüzde 40'a yakın süspanse fiyat uygulandı.

Maliyetinin yüzde 40 altına ve üstelik 20 yıl da faizsiz ve vadeli olarak vatandaşlarımıza, hak sahiplerine bu yılsonu itibariyle konutlar teslim edilecek. Kırsaldaki konutları da önümüzdeki yılın ilk 6 ayında inşallah teslime edeceğiz.

Bu Malatya'mız için çok önemli bir şeydi. Bunun dışında hak sahibi olmayan ve konutları yıkılan vatandaşlarımıza da yine sosyal konut projesi kapsamında TOKİ vasıtasıyla, TOKİ şartlarında yine uygun taksitlerle yapılacak. Onlara da konutlar teslim edilecek" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER