banner53

Depremden Sonra İstanbul'da Taşınanların Sayısı Arttı!

Armut, İstanbul’da meydana gelen deprem sonrası, taşınma verilerini inceledi. Verilere göre depremden önceki hafta ile deprem haftası karşılaştırıldığında İstanbul içi taşınma taleplerinde yüzde 11’lik bir artış meydana geldi.

Depremden Sonra İstanbul'da Taşınanların Sayısı Arttı!

Armut, web sitesi ve mobil uygulamalar aracılığıyla İstanbullulardan deprem sonrası gelen taşınma taleplerini inceledi. Depremden önceki hafta toplamda 2094 adet olan İstanbul içi taşınma talepleri, deprem haftasında 2344’e ulaşarak, önemli oranda artış gösterdi. 

Avrupa yakasında taşınma hareketliliği daha çok

Meydana gelen deprem sonrası İstanbulluların taşınma verilerini inceleyen Armut, semt özelinde farklı verilere de ulaştı. Taşınma hareketliliğinin daha yoğun olarak Avrupa yakasında görüldüğünü verilerde, ilçesini değiştirmek isteyenlerin taleplerine bakıldığında artış görünen semtlerin başında Avcılar ve Bağcılar geliyor. Avcılar’dan diğer semtlere taşınma talepleri %31 artarken, Bağcılar’da bu oran %41 olarak ön plana çıkıyor. Küçükçekmece’de yüzde 17’lik bir artış görünürken Silivri’de bu oran yüzde 10. 

Başka semtlerden gelinmek istenen taşınma taleplerinin lokasyonlarına bakıldığında ise Beyoğlu’nda yüzde 52, Bakırköy’de yüzde 38, Fatih’de yüzde 32 artış görünüyor. Anadolu yakasında ise, diğer semtlerden gelen taşınma taleplerinin Sancaktepe’de yüzde 18, Kadıköy’de yüzde 13, Kartal’da yüzde 13, Maltepe’de yüzde 10 arttığı görülüyor. 

Emlak Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER