Cumhurbaşkanı Erdoğan Bodrum'da Mühürlenen Projeyi İnceledi

Bayram tatili için Marmaris'e gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, helikopterle tatil beldesine giderken Bodrum üzerinde eski Ankara Ticaret Odası Başkanı olan Salih Bezci’ye ait Besa Grup'un Bodrum'da mühürlenen projesi The Bo Viera'yı inceledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bodrum'da Mühürlenen Projeyi İnceledi

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dakikalarca helikopterle inşaat alanına yakınlaşarak izlediği inşaat ise hükümete yakınlığıyla bilinen Salih Bezci’ye ait Besa Grup'un otel projesi.

Bodrum’un en güzel koylarından olan lüks proje için, firma denizi doldurdu ve tepki gördü. Vatandaşların şikayetleri üzerine inşaat mahkemeye taşındı ve 11 Mart 2019 tarihinde Bakanlık emri ile Muğla Valiliğince kaçak- ilave yapı ve izinsiz deniz doldurma nedeniyle, inşaatı durduruldu ve mühürlendi. Doğa harikası olan bölgede ağaçlar ve yeşil alan da tamamen kesildi.

Bodrum yarımadasında Kalamar balık üreme merkezi olarak bilinen yere vahşice yapılan doğa katliamı bir taraftan bütün koyu diğer yandan da balık üreme alanlarını yok edecek potansiyel bir tehlike.

Türkiye’nin hiçbir yerinde görülmeyen vahşi betonlaşma ile deniz ve çevre kirliliği riski de telafi edilemez boyuta ulaştı. 2005 yılında imara açılan ve “The BO Viera” adı verilen proje 150 dönümlük alan üzerinde yer alacak.

Bodrum’da inşaat emsallerinin kat kat üzerinde olan 400 konut otel inşaatı ile ortaya çıkan tesise tepkiler giderek artıyor. Müteahhitlere verilen izinler ve ortaya çıkan vahametin sorumluluğu da Bakanlar Kurulu’nu zor durumda bırakıyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER