banner53

Bodrum'a İlgi Arttı Fiyatlar Katlandı!

Pandemi sonrası talebin arttığı Bodrum’da, her bütçeye göre ev bulmak artık pek de mümkün değil. Maddi durumu iyi olanlar tüm rezidans hizmetlerini alabilecekleri projeleri tercih ederken ucuz konut arayanlar ise merkezden uzak ama ulaşım kolaylığı olan bölgelere taşınıyor. Diğer bir yandan ilçede arsa alıp prefabrik evlerde yaşamayı seçenler bile var.

Bodrum'a İlgi Arttı Fiyatlar Katlandı!

Koronavirüsle Bodrum’a ilginin arttığını dile getiren Besa Grup Satış ve Pazarlama Koordinatörü Şule Alp, “Vaka yoğunluğu, apartmanlardaki gürültü, yürüyüş alanlarının azlığı, kalabalıklardan kaçmak isteme gibi nedenlerle Bodrum’daki yazlıklar normalleşmeden sonra zaten dolmuştu. Buna home office çalışma ve uzaktan eğitim de eklenenince birçok insan kışın da kalmaya karar verdi” diye konuştu.

‘Ne İstediğinize Bağlı’

Şule Alp, ilçede her beklentiye göre ev bulmanın mümkün olduğunu dile getirerek “Ne istediğinize bağlı. Devlet kurumlarına, merkeze yakın olsun diyenler Bitez, Konacık gibi bölgeleri tercih ediyor.

Otelde tatil yapar gibi yaşamak isteyenler Yalıkavak, Türkbükü, Gündoğan’da ev arıyor. Özellikle uluslar arası limana sahip Yalıkavak yaz-kış hareketli” diye konuştu.

Prefabrik Ev Yapıyorlar

Bodrum’da sadece oturuma hazır konutlara değil arsalara da ilgi oldukça yüksek. Türkiye çapında geçen sene Haziran Temmuz Ağustos aylarında arsa satışları, 45 milyon lirayken bu yıl aynı dönemde 89 milyon liraya  çıktığını dile getiren Şule Alp; 

“Geçen yıl haziran, temmuz ve ağustos döneminde 1.219 konutun satıldığı ilçede, bu sene aynı dönemde yüzde 83,1 artışla 2 bin 232'ye yükseldi. Üstelik artık Bodrum’un Meşelik, Dörtepe, Güvercinlik, Güllük gibi adını çok duymadığımız bölgeleri de tercih ediliyor.

Merkeze uzak ama ulaşımın kolay olduğu bu bölgelerde insanlar arsa alarak ev yapmayı düşünüyorlar. Hatta bazıları prefabrik yapılar yaparak bu yılı geçirmek istiyor” dedi.

1 Milyondan Başlıyor

İlçede satışların devam etmesi durumunda yeni projelerin hayata geçmesinin kaçınılmaz olacağını dile getiren Alp, ilçedeki gayrimenkul piyasası hakkında ise şu bilgiler verdi: “Kreş, temizlik, deniz taksi gibi hizmetlerin bulunduğu projelerde daire fiyatları 750 bin avrodan başlıyor 9 milyon avroya kadar yükseliyor.

Sadece deniz manzaralı, 2+1, 1+1 evim olsun diyenlerin de 1 milyon lirayı gözden çıkarması gerekiyor. Kiralık evlerde ise 2+1 evler için ücretler 2500 liradan başlıyor. Bu ücret eşyalı evlerde iki katı. Ayrıca evin imkânlarına göre 70 bin liraya kadar kiralık daireler bulunuyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER