Bodrum'a Akın Akın Geliyorlar!

Pandemi sonrası Muğla’da gayrimenkul yatırımlarının artarak devam ettiğini dile getiren Gayrimenkul Danışmanı Şule Alp, “Mart ayındaki satışlar bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 31,2 oranında artarak 2 bin 5 oldu.” dedi.

Bodrum'a Akın Akın Geliyorlar!

Diğer bir taraftan Muğla’da ipotekli konut satışları bir önceki senenin aynı ayına göre yüzde 23,5 oranında azalarak, 432 oldu. 432 ipotekli satışın 135’i ilk satış, 297’si ikinci el satış oldu.

Muğla'da en çok satışın Bodrum’da gerçekleştiğini belirten Alp, “Bodrum’da yaşam artık 12 ay devam ediyor. Pandemi ile beraber ilçenin nüfusu üçe katlanmıştı. Gelen insanlar kalıcı oldu. Çünkü Bodrum’da yaşamayı çok sevdiler. Sadece yerli yatırımcı değil aynı zamanda yabancılar da büyük ilgi gösteriyor” diye konuştu.

Doğal Gaz da Etkiledi

Şule Alp, Bodrum’daki gayrimenkul yatırımlarının artmasının bir diğer sebebinin de ilçeye gelen doğalgaz müjdesi olduğunu söyledi.

Bodrum’un uzun zamandır doğalgazın gelmesini beklediğini dile getiren Alp, “Özellikle pandemi döneminde nüfusun üçe katlandığı ilçede ısınma amaçlı elektrik talebi zirve yapmış ve enerji krizi oluşmuştu.

Doğalgazla beraber yeni gayrimenkul projeleri de artacak.  Ayrıca bireysel yatırımlarda da talebin yükselmesini bekliyoruz. Özellikle doğalgazın ilk geldiği mahallelerde ev fiyatları artacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2021, 15:31
YORUM EKLE