Bakanlık Anket Yaptı: Yüzde 71 'Hobi Bahçeleri için Yasal Düzenleme Yapılsın' Dedi

Tarım ve Orman Bakanlığı, hobi bahçeleriyle ilgili sosyal medyada kamuoyu yoklaması yaptı. Ankete 9 bin 814 kişi katıldı. Katılımcıların yüzde 32.6'sı hobi bahçesi olduğunu belirtirken, Bunların yüzde 60.9'u tapusunun bulunmadığını bildirdi.

Bakanlık Anket Yaptı: Yüzde 71 'Hobi Bahçeleri için Yasal Düzenleme Yapılsın' Dedi

Hobi bahçesi bulunanların yüzde 49.7'si bahçesinin kooperatif hisseli olduğunu söylerken, anket sonuçları vatandaşların çoğunun verimli tarım arazileri üzerinde hobi bahçeleri kurulduğundan haberdar olmadığını ortaya koydu.

Anket katılımcılarının yüzde 65.4'ü hobi bahçelerinin verimli tarım arazileri üzerinde olduğunu bilmediğini belirtirken, yüzde 69'u “tarım arazileri parçalanmasın”, yüzde 90.2'si de bu bahçelerin tarımsal faaliyet yapanlara zarar vermesini istemediği yönünde yönünde görüş bildirdi.

Katılımcıların yüzde 71'i hobi bahçeleriyle ilgili yasal düzenleme yapılmasını isterken, “hobi bahçeleri kaldırılsın” diyenlerin oranı da yüzde 69 oldu.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2020, 10:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
bekır koc
bekır koc - 1 yıl Önce

Bu hobı bahcelere cozum getırsınler çevre bakanlıgı beledıyeler yada kım bakıyorsa bu islere tarıma elverıslı olmayan yerlerı hobı bahcesı olarak acsınlar apartmanlara sıkısip kalmıyalım bazı sehırlerdekı beledıyeler elverıslı olmayan yada gucuk yerlerı sattı satamadıgını kıraya vermıs halkına örnek olarak aksaray ankara beledoyelerı ben almanyadan donus yaptım benım orda bahcem vardı beledıyeye yazılıyorsun beledıye sana kıraya verıyor cuzu bır fıyata sen kırasını ödedıgın muttetce orası senı sen bırakırsan sıradakıne verıyor boyle yapmasanı boyle koparatıfler kuruluyor beledıye ılk ruhsat verıyor sonrada ceza kesıyor bızlerı betonların arasına hapsetmeyın sımdı alanlar ne olacak