banner53

Bakan Kurum Afet Bölgesi Araklı'da

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Trabzon'un Araklı ilçesi Çamlıktepe Mahallesi'nde etkili olan aşırı yağışın ardından meydana gelen sel ve heyelan bölgesinde incelemelerde bulundu.

Bakan Kurum Afet Bölgesi Araklı'da

BAKAN AFET BÖLGESİNDE

Bakan Kurum, Araklı ilçesindeki sel ve heyelan bölgesindeki incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, 18 Haziran Salı günü Trabzon'un Araklı ilçesinde meydana gelen sel sebebiyle 7 kişinin vefat ettiğini, 3 kişinin kayıp olduğunu, 2 yaralının da tedavilerinin sürdüğünü söyledi.

9 BİNA YIKILDI, 12 BİNA AĞIR HASARLI

Diğer taraftan yaptıkları tespit çalışmaları çerçevesinde şu an itibarıyla 9 yıkık bina olduğunu ifade eden Kurum, 12 binanın ağır hasarlı olduğunu, 11 binanın da hafif hasarlı tespit edildiğini belirtti. Kurum, vatandaşın yaralarını sarmak adına yapılması gereken tüm çalışmayı Valilik koordinasyonunda yaptıklarını aktardı.

EYLEM PLANI HAZIRLANIYOR

Diğer taraftan Bakanlığın koordinasyonunda iklim değişikliğiyle ilgili mücadele çerçevesinde bir çalışma başlattıklarına dikkati çeken Kurum, "Çalışmamızda artık bu ay sonu itibarıyla son safhaya geldik. İşte küresel iklim değişikliğinin etkileri sebebiyle hem ülkemizde hem de dünyada yaşanan yağmurlar, seller, heyelanlar ve afetlerin artık şiddeti ve sayısı artmakta. Biz de ülkeler olarak iklim değişikliği ile mücadele noktasında tedbirler almak durumunda, zorundayız." diye konuştu.

ARAMA KURTARMA DEVAM EDİYOR

Kurum, Araklı'daki afette hayatını kaybeden 7 kişiye Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, tüm Trabzon, Araklı ve millete başsağlığı dileyerek "İnşallah yakın zamanda bulacağımız, sağ salim bulma ümidiyle 3 vatandaşımızı da arıyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 06:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER