banner53

Arnavutköy'deki Mülkiyet Problemi Çözülüyor

Arnavutköy'de 2 milyon 200 bin metrekarelik alanın 1 milyon 700 bin metrekaresinin hazineye ait olduğunu aktaran Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Bu arazileri belediyemiz öncülüğünde yine Bakanlığımız Alt Yapı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü kapsamında, satışlarını üzerinde yaşayan vatandaşlarımıza yapıyoruz." dedi.

Arnavutköy'deki Mülkiyet Problemi Çözülüyor

MÜLKİYET SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Şehirlerin ve ilçelerin yaşam kalitesini yükseltecek projeleri hızlı bir şekilde hayata geçirdiklerine işaret eden Kurum, Arnavutköy'deki Karlıbayır ve Haraççı mahallelerindeki mülkiyet probleminin de bu kapsamda olduğunu belirtti. 

Bölgedeki 2 milyon 200 bin metrekarelik alanın 1 milyon 700 bin metrekaresinin hazineye ait olduğunu aktaran Kurum, Toplu Konut İdaresi mülkiyetinde bulunan arazilerde de vatandaşların yaşadığını ifade etti. 

ARAZİ ÜZERİNDE YAŞAYANLARA SATILACAK

Kurum, "Ancak bu arazilerde, mülkiyet probleminin bir kısmını satışını yaptık ancak o kısımların geri kalan 2 milyon 200 bin metrekarenin satışını durdurmuştuk. Arsaların üzerinde hem Bakanlığımıza hem de TOKİ'ye ait şerhlerimiz vardı. İmar planlarınız yapılmış olmasına rağmen, bu arsaların satışını gerçekleştiremiyorduk. Şimdi, 2 milyon 200 bin metrekare arazimizi belediyemiz öncülüğünde yine Bakanlığımız Alt Yapı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü kapsamında satışlarını üzerinde yaşayan vatandaşlarımıza yapıyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun.

Bu süreci hemen yarından itibaren belediyemizle Alt Yapı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğümüz yürütecekler. Hem şerhlerimizi kaldıracağız hem de o planda araziler üzerinde, siz inşallah modern, altyapısı olan, sosyal donatı imkanları olan alanlarda inşaatlarını ister kendiniz yapacaksınız ister müteahhide vereceksiniz, isterseniz de belediyemiz eliyle kentsel dönüşüm sürecine biz de her türlü katkıyı vereceğiz.

Biz, çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, yaşlılarımız daha güzel şartlarda yetişsin ve gelecek nesillerimize daha güzel bir Arnavutköy bırakalım istiyoruz. Şimdiden yeni evleriniz, yuvalarınız hayırlı uğurlu olsun."

"HEP ÜRETTİK, ÜRETECEĞİZ"

Daha sonra soruları yanıtlayan Kurum, bir vatandaşın, "Seçim sürecinde çok güzel vaatler veriyoruz da bizim Karlıbayır mahallemizin tapu ve uyuşturucuyla alakalı problemi var." demesi üzerine şunları kaydetti:

"Biz öyle kuru laf kalabalığı yapmadık bugüne kadar. Hep ürettik, yine üreteceğiz. Seçimden önce bu hafta senin arazinin olduğu bölgeden başlamak suretiyle o satışı yapıyoruz. Biz, buraya vaat vermeye gelmedik. Biz bize gönül veren kardeşlerimizin sorunlarını çözmeye geldik. Yarından tezi yok arsa satışlarını yapacağız.  Arsa satışıyla alakalı sözlerimiz kayıt altındadır. Hızlı, kararlı şekilde süreci yöneteceğiz, bundan kimsenin şüphesi olması. Uyuşturucuyla alakalı hem İçişleri Bakanlığı hem belediyemiz, ilçelerimizde, şehirlerimizde olması gereken tüm projeleri yürütmeye gayret gösteriyoruz. Eğer sizin mahallenizde de bir eksiklik varsa, Sayın Başkanımız bunları dinlediler, hemen yarından tezi yok o mahallede de gerekli çalışmayı yaparız. Biz geleceğimizin teminatı çocuklarımıza sahip çıkmak için sosyal imkanları arttırmaya gayret ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 07:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER