banner53

Ankara Cinderesi'nde Hak Sahiplerine Kira Yardımı

Ankara Altındağ'da binlerce gecekondunun yıkıldığı Beşikkaya Mahallesi Cinderesi bölgesindeki hak sahiplerine kira yardımı müjdesi geldi.

Ankara Cinderesi'nde Hak Sahiplerine Kira Yardımı

CİNDERİSİ'NDE EVLERİ YIKILANLARA KİRA YARDIMI YAPILACAK

Altındağ Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında yapılan görüşmeler neticesinde hak sahipleri için kira yardımı ödenmesi karara bağlandı. Bölgede evlerinin yıkılması nedeniyle zor durumda kalan hak sahipleri, 15 Mayıs tarihinden itibaren kira yardımlarını yeniden alabilecekler. Ayrıca hak sahiplerine teslim edilecek konutların temellerinin 4 ay içerisinde atılması planlanıyor. 

MAĞDURUYET GİDERİLECEK

Cinderesi bölgesinde hak sahiplerinin mağduriyetine son vermek için kararlı bir çalışma yürüttüklerini söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, “Hak sahiplerine haklarını bir an önce teslim etmek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile görüşmeler gerçekleştirdik. Bunun neticesinde kira yardımları yakında başlıyor. Bunun için Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum'a teşekkür ediyorum. Ayrıca bölgede yapılacak konutların temellerinin 4 ay içinde atılması planlanıyor. Vatandaşlarımız bir an önce hakları olan kendi evlerine kavuşsunlar istiyoruz. Altındağ için ve Altındağlı hemşehrilerim için hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER