banner53

Murat Kurum: İmar Barışı Süreci 15 Haziran'da Tamamlanıyor

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Bugüne kadar imar barışından yaklaşık 10 milyon vatandaşımız faydalandı. 19 milyarın üzerinde bir bedeli yatırdılar." dedi. 

Murat Kurum: İmar Barışı Süreci 15 Haziran'da Tamamlanıyor

15 HAZİRAN'DA İMAR BARIŞI SÜRECİ TAMAMLANIYOR

Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kurum, imar barışında başvuru sürecinin son günlerine yaklaşıldığını hatırlattı. 

Kurum, "15 Haziran'da imar barışı başvuru sürecimiz tamamlanıyor. Ödemelerimiz de 30 Haziran'da tamamlanmış olacak. Bugüne kadar imar barışından yaklaşık 10 milyon vatandaşımız faydalandı. 19 milyarın üzerinde bir bedeli yatırdılar. Artık ikinci aşamada da mülkiyetlerine geçerek bu mülkiyet problemlerini çözmüş olacağız." dedi. 

İMAR BARIŞI MÜLKİYET SORUNUNU ÇÖZDÜ

Bakan Kurum, "İmar barışının başka bir olumlu etkisi de şu olacak, bugün Eyüpsultan Belediyesi'nde vatandaşımızın hazine mülkiyetine ait yerlerde yıllardır yaşadığı ancak mülkiyete konu olmadığı alanlara ilişkin de kentsel dönüşüm sürecinde kendilerinin bir mülkiyeti olmuş olacak. 

Vatandaşlarımızın taleplerini anlayarak, onların gönlüne girerek, onlarla gönül birliği içerisinde, omuz omuza bu kentsel dönüşüm sürecini de tamamlayacağız. Rıza esaslı dönüşümü, yerinde dönüşümü, vatandaşımızın gönlüne girerek bu dönüşüm sürecinde onlarla el birliği içerisinde yapmak istiyoruz. Bu çerçevede de görüşmelerimizi sürdürüyoruz."

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 06:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER