Bendevi Palandöken: İmar Barışı Yeniden Başlamalı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın kamuya olan borçlarının, 2021'den itibaren ödenmeye başlanacak şekilde yeniden yapılandırılması gerektiğini belirtti.

Bendevi Palandöken: İmar Barışı Yeniden Başlamalı

Palandöken, esnafın kamuya olan borçlarının, 2021'den itibaren ödenmeye başlanacak şekilde yeniden yapılandırılması gerektiğini belirtti.

Palandöken, yazılı açıklamasında, koronavirüs salgını ile mücadelede normalleşmenin adım adım başladığını ifade etti. 

Esnafın kamuya olan borçlarının 2021'den itibaren ödenmeye başlanacak şekilde yeniden yapılandırılmasını isteyen Palandöken, şöyle konuştu:

"Bu zorlu dönemi atlatabilmek için devletimizin her zamankinden daha fazla gelire ihtiyacı var. Ödenemeyen vergi ve primler devlete de bu dönemde büyük yük olacak. Unutmayalım ki daha önceki borç yapılandırmalarından devletin kasasına 70 milyar lira para girdi.

Dolayısıyla hem devletin gelir elde etmesi hem de esnafın borçlarından kurtulabilmesi için her zamankinden daha fazla yapılandırmaya ihtiyaç var.

Yurt dışında elde edilen gelirlerin yurt içine getirilmesi için varlık barışı, vergi barışı, imar barışı ve birikmiş borçların yapılandırılması gibi düzenlemeler en kısa zamanda hayata geçirilmeli."

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2020, 04:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhat aktas
Ferhat aktas - 1 yıl Önce

İmar Barışı Cezaları
İmar Barışından faydalanıp, İmar Barışı Cezaları ile karşı karşıya kalan biz İmar Barışı Mağdurları 30 bini aşkın kişinin Yapı Kayıt Belgeleri iptal edilmiş ve mağdur durumda kalmış bulunmaktayız. Ve bizler bugün uzun süren mahkeme süreçleri, iptal edilen YKB belgeleri, ağır para cezaları ve belkide hapis cezaları ile karşı karşıya bırakılmış bulunmaktayız.
Murat Kurum Recep Tayyip Erdoğan T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı AK Parti AK PARTi Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı lütfen YKB si iptal edilen 30 bini aşkın vatandaşın sesini duyun. ve İmar Barışının yürürlüğe girdiği 2018 haziran ayında kapsayarak İmar Barışını tekrar çıkartın ki mağduriyetler giderilsin.

Ferhat Aktas
Ferhat Aktas - 1 yıl Önce

Sayın Palandöken İmar Barışının tekrar çıkarılması görüşünüze yuzdeyuz katılıyorum. Şu anda ülkemizde ykb si iptal olmuş 30 bini aşkın insan ve binlercede magdur var.

samet can
samet can - 1 yıl Önce

bence en doguru olanda budur kısa zamanda uygulanmalı

Ramazan Mermi
Ramazan Mermi - 1 yıl Önce

İmar affı aslında mevcuttan çok yeni yapı yapılmasına neden oldu olan oldu zaten bir barış daha Çıkarın bizde vatandaşız bizide affedin kendi arsamıza yaptığımız evimizi yakmayın Başkanım saygılarımla

Metin
Metin - 1 yıl Önce

Helal olsun en dogru olan da budur

Metin
Metin - 1 yıl Önce

Evet haklisiniz

Gökhan Met
Gökhan Met - 1 yıl Önce

Başvuru yapamamış olanlar kamu arazisi dışındakiler ve satım hakkı sınırlandırması ile düzenleme yapılmalı. Başkan haklı

Z.e
Z.e - 1 yıl Önce

At hirsizligi yapmayanlar içinde bir sipa müsade olursa başarılı olur.

Mehriban tokac
Mehriban tokac @Z.e - 11 ay Önce

İmar afını tekrar cıkarın insanarı madur etmeyin lütven